Minecraft 1.18 shader nasıl kurulur?

muratyaga

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft'ta nasıl shader kuracağımı bilmiyorum. Genelde grafik ayarlarını modla yapardım ama 1.18 de modlar pek yok. Yardım edin. Forge mi lazım OptiFine mi yoksa her ikisi mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben buradan yüklemiştim.

OptiFine yükleyip oyunun ayarlarından gölgelendiriclere gelip klasörü aça basın ve istediğinizi shaderı klasöre atın seçin ve bitti.

Optifine 1.18 sürümünde shader desteği var. Optifine kurduğun zaman video ayarlarında "Shaders" seçeneğini görebilirsin. Shaders seçeneğine girince sol altta bulunan "Open Shaders Folder" kısmını açıp indirmiş olduğun shaderı .zip şeklinde o klasörün içine atarsan oyun ekranında görebilirsin. Shader menüsünde sağ tarafa aktararak shaderi aktif edebilirsin.

Çok teşekkürler mod kurmayla aynı bildiğim iyi oldu.
Shader arıyorum çok fazla abartılı olmasın sadece elimde meşale tutsam yeter onun için istiyorum bir de manzara yani sade istiyorum kısaca mümkünse oyun çok karanlık onu nasıl ayarlacağım bilmiyorum (parlaklık Full de)

Son düzenleme:
Çok teşekkürler mod kurmayla aynı bildiğim iyi oldu.
Shader arıyorum çok fazla abartılı olmasın sadece elimde meşale tutsam yeter onun için istiyorum bir de manzara yani sade istiyorum kısaca mümkünse oyun çok karanlık onu nasıl ayarlacağım bilmiyorum (parlaklık Full de)
Sildur Vibrant Lite ya da Medium indirebilirsin. Shader varken oyun karanlık olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı