Minecraft 20 GB RAM kullanımına ulaşıyor

Mrboot

Hectopat
Daha fazla  
Modlu Minecraft oynuyordum Alt Tab atıp oyuna girmeye çalışınca oyun donuyor ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda 20GB RAM kullanımına çıkıyor neden böyle oluyor olabilir? Mustar virus modu 6 GB yetiyor diye 8gb ram veriyordum ben
Desktop Screenshot 2022.10.01 - 22.15.17.40.png

Modlu Minecraft oynuyordum Alt Tab atıp oyuna girmeye çalışınca oyun donuyor ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda 20GB RAM kullanımına çıkıyor neden böyle oluyor olabilir? Mustar virus modu 6 GB yetiyor diye 8gb ram veriyordum ben
Desktop Screenshot 2022.10.01 - 22.15.17.40.png
curse forgedan açıyordum onla bir alakası olabilir mi?

Modlu Minecraft oynuyordum Alt Tab atıp oyuna girmeye çalışınca oyun donuyor ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda 20GB RAM kullanımına çıkıyor neden böyle oluyor olabilir? Mustar virus modu 6 GB yetiyor diye 8 GB RAM veriyordum benEki Görüntüle 1533182

Curse Forge'dan açıyordum onunla bir alakası olabilir mi?

Oyunu arka plana alınca RAM kullanımı sürekli artıyor 6 GB'dan 18 GB'a çıktı.

Kasmıyor da toplam RAM kullanımı %80'i buluyor.

Biri böyle bir şey demiş deneyeceğim şimdi: Minecraft can eat RAM if you feed it RAM. Vanilla can run fine limited to 1 GB btw, mind you that was a couple of versions ago.

You can try limiting Minecraft to use less RAM. But if you assigned 8 GB to Minecraft it can use all that space.

Oyunu arka plana alınca RAM kullanımı sürekli artıyor 6 GB'dan 18 GB'a çıktı.

Kasmıyor da toplam RAM kullanımı %80'i buluyor.

Biri böyle bir şey demiş deneyeceğim şimdi: Minecraft can eat RAM if you feed it RAM. Vanilla can run fine limited to 1 GB btw, mind you that was a couple of versions ago.

You can try limiting Minecraft to use less RAM. But if you assigned 8 GB to Minecraft it can use all that space.

2 GB yaptım hala arka planda 18 GB'a çıkıyor RAM kullanımı bir şekilde önbellek gibi mi kaydediyor ki oyunu?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1533262

Kullanılabilir RAM niye 5 GB daha az görünüyor çok kayıp değil mi ya 5GB.

Java ise mi Java olmasa ne oluyor ki RAM kullanımı.

Kodlama dilidir o olmadan oyun açılmaz.
VRAM olayı galiba 5 GB gözükmesi. Oyunun modlarına bak virüs vb. sızmış olabilir. Oyuna verdiğiniz RAM miktarını 8 GB yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın eğer hala aynıysa virüs girmiştir.

Kodlanma dillidir o olmadan oyun acılmaz.
V RAM olayı haliba 5 GB gösükmesinin.
Oyunun modlarına bak virüs vb sızmış olabilir.
Oyuna verdiginiz RAM miktarını sekis GB yapın ve bilgisayarınızı yeniden baslattın eger halla aynıysa virüstür büyük ihtimalle.

Nasıl bir virüs o ya RAM kullanımını arttırıyor :D ben Memory leak olabileceğini düşünüyorum ama Minecraft'ta hiç öyle bir şey yaşayanı görmedim.

Kodlanma dillidir o olmadan oyun acılmaz.
V RAM olayı haliba 5 GB gösükmesinin.
Oyunun modlarına bak virüs vb sızmış olabilir.
Oyuna verdiginiz RAM miktarını sekis GB yapın ve bilgisayarınızı yeniden baslattın eger halla aynıysa virüstür büyük ihtimalle.

O Windows'un kullanımıyla alakalıymış.

Yeni konular

Geri
Yukarı