Minecraft açılınca bilgisayar kapanıyor ve. Jar dosyaları açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

xanthink

Decapat
Minecraft Launcher'da "oyna" butonuna basıyorum, minecraft açılıyor, kırmızı "MOJANG STUDIOS".

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekranında bilgisayar kapanıyor. Craft Rise'ın Rise Launcher'ına girmeyi deniyorum, onda da Mojang ekranında kapanıyor.

Ben birkaç gün önce, bilgisayarımı Windows 7 32 bitten Windows 10 64 bite yükselttim. Windows 7 32 bit iken bilgisayar Minecraft'ı rahatlıkla açıyordu; şimdi ise ne oldu bilmiyorum. Java sürümüm yeni. 3 kez silip tekrar kurdum. Ha bir de ben bu sorunun Java ile de bağlantısı olduğunu düşünyorum, çünkü OptiFine.jar dosyası dahil, hiçbir .jar dosyasını açmıyor. Çift tıklıyorum hiçbir şey olmuyor. Çok gıcık etti beni bu durum, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
:)

Minecraft Launcher'da "oyna" butonuna basıyorum, minecraft açılıyor, kırmızı "MOJANG STUDIOS".

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekranında bilgisayar kapanıyor. Craft Rise'ın Rise Launcher'ına girmeyi deniyorum, onda da Mojang ekranında kapanıyor.

Ben birkaç gün önce, bilgisayarımı Windows 7 32 bitten Windows 10 64 bite yükselttim. Windows 7 32 bit iken bilgisayar Minecraft'ı rahatlıkla açıyordu; şimdi ise ne oldu bilmiyorum. Java sürümüm yeni. 3 kez silip tekrar kurdum. Ha bir de ben bu sorunun Java ile de bağlantısı olduğunu düşünyorum, çünkü OptiFine.jar dosyası dahil, hiçbir .jar dosyasını açmıyor. Çift tıklıyorum hiçbir şey olmuyor. Çok gıcık etti beni bu durum, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
:)
Çok klişe olacak ama tekrar format atmayı deneyebilirsiniz.

Java 8 Update 261'i Program Kaldır'dan silip, Java 7 Update 40'ı kurdum. Jar dosyaları hala açılmıyor, Minecraft'ın açılıp açılmama sorununu bu mesaja düzeltme olarak yazacağım birazdan.

Düzeltme: Minecraft açıldığında, yine bilgisayar kapanıyor.
Minecraft ile olan sorunum hala devam ediyor ama .jar açılma sorununu windows ayarlarına gidip, varsayılan uygulamalardan .jar'ın karşısındaki uygulamayı Java (TM) ... olarak seçtim. Şimdi ise Minecraft için ekran kartı driverlarımı internetten bulup güncelleyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı