Minecraft açılırken hata veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

emreycly

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün Minecraft satın aldım ama oyun açılmıyor, hata veriyor. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oluşturduğunuz dosyayı atarsanız @Emre C @NookumPie gibi bilgili isimler size yardımcı olacaktır. Konuya direkt olarak video sahibi de geldi zaten. @Recep Baltaş gibi isimler kesin yardımcı olurlar :)

Selam. Minecraft mühendisi sayılırım. Crash Log'u atarsanız ya da ne gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız belirtiniz ki bilen kişiler yardım etsin. Gördüğüm kadarıyla moderatör düzenlemesi yemişsin yani uyarı puanı yemiş olabilirsin.

Soru 1
Oyunu sitesinden orijinal olarak mı aldın?
Soru 2
Hesaba launcher üzerinden girerken giriş yapmıyor gibi bir hata mı yoksa oyuna girince gelen bir hata mı?
Soru 3
Java sürümün kaç?
Soru 4
Sistem özelliklerini belirtir misin?

Öncelikle crash Log'u bulamadım. Hangi klasörde acaba?
Cevap 1.
Oyunu sitesinden aldım.
Cevap 2.
Launcher üzerinden giriş yapmıyor.
Cevap 3.
Java sürümüm 251.
Cevap 4.
Sistem özelliklerim ise;
İşlemci Ryzen 5 1600.
Ana kartım MSI B350-M GAMING Pro.
Ekran kartım ASUS GTX 1060 3GB.
Belleğim HyperX 8 GB 3000 MHz.
Ayrıca tüm Driver'larım güncel.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Aldığım hatanın ekran görüntüsü ise bu şekilde.
Win + r - %appdata% -. Minecraft klasörünü silip Minecraft'ın resmi sitesindeki linkten tekrar kurun.

Bunu defalarca yaptım ama olmadı.
@Recep Baltaş @NookumPie
@Emre C

Dosya Ekleri

• Screenshot_22.png
    Screenshot_22.png
    64,4 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleme:
Diğer indirme seçeneklerinden .exe uzantılı olanı indirip dene. 1.15.2 optifine kurarak dene.

Optifine'ı indirdim ilk önce açmadı sonrasında CMD kullanarak açtım. Kurduktan sonra Minecraft yine aynı hatayı verdi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı