Minecraft ani chunk yüklenmesi

İşletim sistemi
Windows 7

Arda1406

Hectopat
RAM
3
Ekran kartı
amd radeon hd 3400
Anakart
MSI Motherboards MS-7527
İşlemci
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200
Merhaba sevgili Technopat Sosyal üyeleri. Ben Minecraft oynarken bir anda drop giriyor, örnek veriyorum 90 FPS oyun oynarken bir anda FPS'im 0'a düşüyor ve bu 2 saniyede 1 oluyor. Gerçekten çok sinir edici bir şey. Nedenini araştırırken F3'e basmak geldi aklıma ve gördüğüm şey oyuna tam drop girdiği anda 20-30-40 chunk yüklenmesiydi. Görüş mesafemi kıstım olmadı, açtım olmadı, OptiFine yükledim olmadı, OptiFine ayarlarımı değiştirdim olmadı. Anlayan eden varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Tahminimce yine bir sorunla uğraşırken -xms 2048 gibi bir komut kullanmıştım, tam olarak hatırlamıyorum komutu. Ondan olabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Xms sanirim maksimum RAM'i belirliyor onu yukarı cekip bir deneyin

Bir de oyunu acip F3'e bastiginizda yanlış hatirlamiyorsam sag ustte RAM kullanimi yaziyor. Oradan da ne kadar RAM kullanildigina bakabilirsin. 2048/2048 gibi bir şey yaziyorsa verdigin RAM'in tamamini kullaniyor demektir.

Son düzenleme:
-Xms sanirim maksimum RAM'i belirliyor onu yukarı cekip bir deneyin.

Bir de oyunu acip F3'e bastiginizda yanlış hatirlamiyorsam sag ustte RAM kullanimi yaziyor. Oradan da ne kadar RAM kullanildigina bakabilirsin. 2048/2048 gibi bir şey yaziyorsa verdigin RAM'in tamamini kullaniyor demektir.

Nasıl yukarı çekeceğim onu.

Dostum şimdi baktım bir de ne göreyim 243 MB veriyormuşum Minecraft'a.:D

Biraz daha baktım ve Java 32 Bit yazdığını gördüm fakat benim bilgisayarım 64 Bit o yüzden olabilir mi?

Son düzenleme:
Nasıl yukarı çekeceğim onu.

Dostum şimdi baktım bir de ne göreyim 243 MB veriyormuşum Minecraft'a.:D

Biraz daha baktım ve Java 32 Bit yazdığını gördüm fakat benim bilgisayarım 64 Bit o yüzden olabilir mi?
Launcher optionsda olmasi lazim kusura bakma uzun zamandır mc oynamiyorum. Hani javaw in falan ayarlandigi yer

Geri
Yukarı