Çözüldü Minecraft çoklu oyuncuda görüş alanı kısıtlı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Emila

Centipat
Merhaba.

Arkadaşımla birlikte Aternos üzerinden bir sunucu kurduk ve çoklu oyuncu olarak hayatta kalma oynuyoruz. Fakat ayarlarımız 12 chunk bile olsa görüş açımız nether ve end'de en fazla 5 oluyordur diye tahmin ediyorum. Ki bu yüklenmeyle ilgili bir sorun değil, 5 chunk sonrasındaki alanları göremiyoruz çünkü sise kapılıyorlar. Hatta 5 chunk bile değil, en fazla 3 chunk uzağını görebiliyoruzdur. Bu sorun oyundan mı yoksa sunucudan mı kaynaklı çözemedik. Acaba bir fikriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam sorun sunucudan kaynaklı sunucunun maximum görüş alanını 5'e çekmişsiniz ya da normali 5 dedir.

Dosyalar kısmında server.propertiesdeki görüş mesafesini arttırın.

1657111658781.png

ZerefDragneel

Decapat
Yer
X2QG+65 Kadıköy, İstanbul
Merhaba.

Arkadaşımla birlikte Aternos üzerinden bir sunucu kurduk ve çoklu oyuncu olarak hayatta kalma oynuyoruz. Fakat ayarlarımız 12 chunk bile olsa görüş açımız nether ve End'de en fazla 5 oluyordur diye tahmin ediyorum. Ki bu yüklenmeyle ilgili bir sorun değil, 5 chunk sonrasındaki alanları göremiyoruz çünkü sise kapılıyorlar. Hatta 5 chunk bile değil, en fazla 3 chunk uzağını görebiliyoruzdur. Bu sorun oyundan mı yoksa sunucudan mı kaynaklı çözemedik. Acaba bir fikriniz var mıdır?

Hocam sorun sunucudan kaynaklı sunucunun maximum görüş alanını 5'e çekmişsiniz ya da normali 5 dedir.

Merhaba.

Arkadaşımla birlikte Aternos üzerinden bir sunucu kurduk ve çoklu oyuncu olarak hayatta kalma oynuyoruz. Fakat ayarlarımız 12 chunk bile olsa görüş açımız nether ve end'de en fazla 5 oluyordur diye tahmin ediyorum. Ki bu yüklenmeyle ilgili bir sorun değil, 5 chunk sonrasındaki alanları göremiyoruz çünkü sise kapılıyorlar. Hatta 5 chunk bile değil, en fazla 3 chunk uzağını görebiliyoruzdur. Bu sorun oyundan mı yoksa sunucudan mı kaynaklı çözemedik. Acaba bir fikriniz var mıdır?
Sunucudan kaynaklı aternos ta sunucu dosyalarına gelip server.properties e girip ordan değiştirin maksimum 10 chunk oluyor.

Yeni konular

Yukarı