Minecraft dönerken kasma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

GlacialFoxie

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle FPS'im yüksekken oluyor bu olay. Minecraft'ta hareket etmiyorken oyun gayet akıcı oluyor fakat kafamı çevirirken acayip kasıyor nedenini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlarda V-Sync'yi etkin hale getirin.
1597601026668.png

V-Sync burada yok?

Eski sürümlerde ek seçenek olarak yok. "Maks. Kare hızı" seçeneğini en sona çekin, kare senkronizasyonu tarzı bir şey yazacak. O zaman V-Sync açılmış oluyor.

Ayrıca grafikleri "Hızlı"ya çekin, yumuşak ışıklandırmayı da "En az" ya da "Kapalı" yapın. Bilgisayar çok iyi değilse onlar da kastırabiliyor.

Eski sürümlerde ek seçenek olarak yok. "Maks. Kare hızı" seçeneğini en sona çekin, kare senkronizasyonu tarzı bir şey yazacak. O zaman V-Sync açılmış oluyor.

Ayrıca grafikleri "Hızlı"ya çekin, yumuşak ışıklandırmayı da "En az" ya da "Kapalı" yapın. Bilgisayar çok iyi değilse onlar da kastırabiliyor.
Oyunun ayarlarıyla alakalı değil FPS im fazla. Maks kare hızı sınırsız şuan fakat olmayacak gibi. Neyse iyi günler yinede teşekkürler.

Merhaba. Öncelikle FPS'im yüksekken oluyor bu olay. Minecraft'ta hareket etmiyorken oyun gayet akıcı oluyor fakat kafamı çevirirken acayip kasıyor nedenini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Hocam sanırım RiseLauncher kullanıyorsunuz. Aynı sorunu 1 hafta önce yaşıyordum bende işe yaramadı ama yinede size bir çözüm önereyim. Ben sorunu format atarak çözdüm bu arada.

Minecraft açıkken Görev Yöneticisi > Ayrıntılar > jawaw.exe'ye sağ tıklayın. > Öncelik ayarla kısmından ''Normalin altında''yı seçip deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı