Çözüldü Minecraft harici ekran kartına geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

YamanYTPRO

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
RAM
8,0GB DDR3 Hız: 20307 MHz Form Faktörü: SODIMM
Ekran kartı
Intel HD Graphics 4000 / NVIDIA Geforce GT 740M
İşlemci
Intel Core i7-3537U 2.00GHz
Merhabalar harici ekran kartım Minecraft oynarken devreye girmiyor ve Intel HD Graphics 4000 ekran kartını kullandığı için stabil bir oyun deneyimi yaşayamıyorum. Yardım edebilirseniz sevinirim. Harici ekran kartımın sürücüleri kuruludur. Ayrıca harici ekran kartımı ayarlamaya çalıştığımda böyle bir hata ile karşılaşıyorum.
1642863465513.png

Son düzenleme:
Çözüm
Mevcut NVIDIA sürücünüzün aynı versiyonunu tekrar Google'dan indirin ve kurun. Benim için işe yaramıştı. Windows'un dahili sıfırlama özelliğini kullandığımda meydana gelmişti.
Mevcut NVIDIA sürücünüzün aynı versiyonunu tekrar Google'dan indirin ve kurun. Benim için işe yaramıştı. Windows'un dahili sıfırlama özelliğini kullandığımda meydana gelmişti.

Hocam benim bilgisayarım çok yavaşlamıştı ve bende çözüm olarak bilgisayarımı sıfırladım. Oyunları vs. geri yükledim ve Minecraft'ı çalıştırdım fakat F3'e bastığımda sağ üstte Intel HD Graphics 4000 yazıyordu aynı problem önceden de olmuştu. Harici ekran kartımın yani NVIDIA ayarlarına girdiğim zaman bu sefer ayarlayamıyorum. Sitesinden sürücüyü yüklemeye çalıştığımda ise yükleniyor lütfen bekleyiniz de kalıyor ama yüklemiyor. Nasıl bir şey yapabilirim?

NVIDIA sürücüsünü Denetim Masası üzerinden kaldırın ve tekrar kurmayı deneyin. Düzelmesi gerek.

Yanlış anlamayın ama galiba tam olarak sorunu anlayamadınız. NVIDIA'nın sitesinden ekran kartımın sürücüsünü yükliyemiyorum. Yükleniyor lütfen bekleyiniz de kalıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Çözebilirsem söylediğiniz yöntemi uygulamaya çalışıcağım.

Yanlış anlamayın ama galiba tam olarak sorunu anlayamadınız. NVIDIA'nın sitesinden ekran kartımın sürücüsünü yükliyemiyorum. Yükleniyor lütfen bekleyiniz de kalıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Çözebilirsem söylediğiniz yöntemi uygulamaya çalışıcağım.

Game Ready driver sürücüsüyle yükleyin. İstiyorsanız aygıt yöneticisinden HD 4000'i devre dışı bırakın.

Gizli sekme kullanmayı deneyin.
Herhangi bir eklentiniz varsa kapatın veya başka bir tarayıcı kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı