Minecraft harici ekran kartını görmüyor

İşletim sistemi
Windows 10

OsmanOyuncu

Decapat
RAM
16GB
Ekran kartı
Asus Radeon RX 570 Series
Arkadaşlar yukarıdada belirttiğim gibi harici ekran kartımı değil de dahili ekran kartımı kullanıyor. AMD ekran kartı kullanıyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft bundle aldıysanız Minecraft olarak gözüken şey Bedrock'tur bunu yapmayın bundle almadıysanız da Minecraft gözükmez. Minecraft Java üstünden çalışan bir program olduğu için Javaw'ın doğru dosyasına Yüksek Performans vermeniz gerekir. Bu konuda bir video vardı hemen atıyorum aynı sorun bende de oldu ve bununla çözdüm.

Windows 10 Ayarlar'dan uygulamalar'a girin.
Minecraft'ı bulup yüksek Performans'a getirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Bu çözümü yaparken arkada Minecraft kapatın denene kadar açık durmalı aksi takdirde benim gibi 3 saat kafayı yersiniz :)

Windows 10 Ayarlar'dan Uygulamalar'a girin.
Minecraft'ı bulup yüksek performans'a getirin.
Yaptım ama bu sefer Minecraft ı Açarken şöyle bi hata çıkıyor GLFW error 65542:WGL:The driver does not appear to support OpenGL

Minecraft bundle aldıysanız Minecraft olarak gözüken şey Bedrock'tur bunu yapmayın bundle almadıysanız da Minecraft gözükmez. Minecraft Java üstünden çalışan bir program olduğu için Javaw'ın doğru dosyasına Yüksek Performans vermeniz gerekir. Bu konuda bir video vardı hemen atıyorum aynı sorun bende de oldu ve bununla çözdüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Bu çözümü yaparken arkada Minecraft kapatın denene kadar açık durmalı aksi takdirde benim gibi 3 saat kafayı yersiniz :)
Videoyu İzledim Fakat GLFW error 65542:WGL:The driver does not appear to support OpenGL Şöyle bi hata geliyor oyunu açamıyorum

Son düzenleme:
Yaptım ama bu sefer Minecraft ı Açarken şöyle bi hata çıkıyor GLFW error 65542:WGL:The driver does not appear to support OpenGL

Videoyu İzledim Fakat GLFW error 65542:WGL:The driver does not appear to support OpenGL Şöyle bi hata geliyor oyunu açamıyorum
İşlemci Intel'se BIOS'dan iGPU'yu kapatıp deneyin bakalım.

Minecraft'ı açın ve görev yöneticisine girin. Java diye bir program çalışır. Dosya konumunu açın. Sonra arama çubuğuna "Grafik ayarları" yazın. Dosya konumunu açtığınız programı "Yüksek performans" olarak ekleyin.

Minecraft'ı açın ve görev yöneticisine girin. Java diye bir program çalışır. Dosya konumunu açın. Sonra arama çubuğuna "grafik ayarları" yazın. Dosya konumunu açtığınız programı "yüksek performans" olarak ekleyin.

Geç cevabım için üzgünüm glfw error 65542:WGL:the driver does not appear to Support OpenGL hatası alıyorum öyle yapınca fakat Windows'un kararına bırakınca girebiliyorum.

Geri
Yukarı