Minecraft inceleme ve oynanış mantığı

maraushi

Hectopat
Makaleler
17
Merhaba, acemi gelebilir kulağa fakat 2 yıllık Minecraft oyuncusuyum. Oyun hakkında bilgi vermek istiyorum. Oyunu tamamen biliyorum diyenler bile %70'ini bilmiyor sayılır. İşte inceleme ve mantık;
Oyun: Minecraft.
Sürüm: Java 1.17-1.16. 5
Online oynama sürem: 1 yıl.
Oyunu ilk olarak korsan öğrenmiştim. Nasıl diye bakmak maksadıyla. CraftRise ile temelini öğrendim, SonOyuncu ile normal oyunu öğrendim. En sonunda orijinal Launcher ile oyunu öğrendim. Oyuna modlar eklenebilir. Bu modlarda kullanıcılar oyuna gelmesini istedikleri içerikleri oyuna eklerler. Oyun açılırken Java desteği ister. Java olmazsa oyun açılmaz çünkü oyun aslında Java kodu sayılır. Oyunda Survival mod temelidir. Oyunun ilk sürümü alphard 132211 sürümüydü? Oyunda tek yapabildiğiniz kırık taş koyma ve kırmaydı. Oyunun asılı 1.0 sürümünde geldi. Kılıçlar, hayvanlar geldi. Su geldi. Ağaçlar geldi. Oyunda inşaat yapmak için craft table vardır. 1.12'den sonra tarif kitabı geldi yanlış bilmiyorsam. Oyundad yapmak istediğniz eşya için kaynak toplayıp crafttable üzerinde eşyanın tarifini luşturup yapıyorsunuz. Oyun geliştirmeye dayalı. Eşya yapıyorsunuz. Sıralama şöyle; 1.0 > tahta, demir, altınielmas 1.16. 5 netherite olarak sıralandı. Oyunda eşyalar şöyle; ilk olarak tahta ekipman, tahta ekipman ile taş ekipman yaparsın. Taş ekipman ile demir ekipman yaparsın. Demir ekipman ile diğer ekipmanları da yapabilirsin. Oyun kısaca bunu üzerine kurulu. Eksik anlatmış olabilirim. Oyun acayip geniş ve anlatması 100 sayfa gibi bir uzunlukta olurdu. Oyunu kendiniz bilen biri iel oynayarak öğrenmelisiniz. İyi oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 Yıllık Minecraft oyuncusuyum. Son 1 yıldır online oynamayı bıraktım hatta direk oyunu bıraktım. Yaş kitlesi düşük. Tabii bu oyunun bir sorunu değil ancak online oynamak zehir geliyor diyebilirim. CraftRise SonOyuncu gibi sunucular ne kadar profesyonelce hazırlanmış olsalar da yaş kitlesi düşük olduğu için oynamaktan bunaldım. Tek oyunculuya gelirsek zevki çıkmıyor artık. Siz oynamaya başlayalı 2 yıl olmuş tek oyunculudan zevk alabilirsiniz ancak uzun süre oynayınca gerçekten sıkıyor insan farklı oyunlar istiyor. Ancak küçüklüğümü yaşatan ve milyonlarca oyuncunun "zamanında" gönlünü almış bir oyun. Teşekkürler Notch.

6 Yıllık Minecraft oyuncusuyum. Son 1 yıldır Online oynamayı bıraktım hatta direk oyunu bıraktım. Yaş kitlesi düşük. Tabii bu oyunun bir sorunu değil ancak Online oynamak zehir geliyor diyebilirim. CraftRise SonOyuncu gibi sunucular ne kadar profesyonelce hazırlanmış olsalar da yaş kitlesi düşük olduğu için oynamaktan bunaldım. Tek oyunculuya gelirsek zevki çıkmıyor artık. Siz oynamaya başlayalı 2 yıl olmuş tek oyunculudan zevk alabilirsiniz ancak uzun süre oynayınca gerçekten sıkıyor insan farklı oyunlar istiyor. Ancak küçüklüğümü yaşatan ve milyonlarca oyuncunun "zamanında" gönlünü almış bir oyun. Teşekkürler Notch.

Hocam aynı durumdayım kendime sırf küçük çocuklardan uzaklaşmak için bir de yapımcıya hakkımı ödeyim diye Premium aldım oda çalındı ara verdim oyuna

Yeni konular

Geri
Yukarı