Minecraft modlarının çökmesi

OptiFine'ı mod olarak kurmaya çalışmışsınız sanırsam onu mod olarak kurabilmek için forge kullanmanız lazım eğer diğer türlü OptiFine kurmak isterseniz indirdiğiniz ".jar" dosyasını açın orada ileri'ye tıklayıp kurabilirsiniz.

Hocam Java'dan oyuna verilen RAM miktarını artırdınız mı?
Oyuna 6 GB RAM veriyorum.
Modu ve OptiFine'ı yeninden kurar mısın?

Düzgün kurulmamışlar.
Hocam çok fazla mod var. Ama shaderla oynamam şart değil, eğer sorun çözülecekse Optifine'ı kaldırabilirim
Doggy Talents modunda sıkıntı olabilir. Farklı bir sürümde deneyin veya mevcut sürümü tekrar yükleyin.
Hocam son sürümü kurmuş olmam lazımdı. Tekrar indirdiğimde sonucu paylaşırım.
OptiFine'ı mod olarak kurmaya çalışmışsınız sanırsam onu mod olarak kurabilmek için forge kullanmanız lazım eğer diğer türlü OptiFine kurmak isterseniz indirdiğiniz ".jar" dosyasını açın orada ileri'ye tıklayıp kurabilirsiniz.
Optifine'ı mods klasörüne atınca hem modlu hemde shaderlı şekilde oynayabiliyordum. Ama crash yiyene kadar tabii ki 😅.

Oyuna 6 GB RAM veriyorum.

Hocam çok fazla mod var. Ama shaderla oynamam şart değil, eğer sorun çözülecekse Optifine'ı kaldırabilirim

Hocam son sürümü kurmuş olmam lazımdı. Tekrar indirdiğimde sonucu paylaşırım.

Optifine'ı mods klasörüne atınca hem modlu hemde shaderlı şekilde oynayabiliyordum. Ama crash yiyene kadar tabii ki 😅.
OptiFine kaldırıp deneyebilir misiniz? Birde yukarıdaki arkadaş "Doggy Talents" den bahsetti bende şimdi baktım mod arızalı gibi gözüküyor onu da bir kaldırıp deneyin.

RAM yetmediği için olabilir. Sizce 6 GB RAM yeter mi kullandığınız modlara? Yeter diyorsanız başka bir sorun var.
Hocam 8 GB RAM'e sahibim verebileceğim en makul RAM'i vermeye çalıştım.
Kaldırın hocam, sonra dönün bana.
OptiFine kaldırıp deneyebilir misiniz? Birde yukarıdaki arkadaş "Doggy Talents" den bahsetti bende şimdi baktım mod arızalı gibi gözüküyor onu da bir kaldırıp deneyin.
En kısa sürede dönüş yapacağım, teşekkürler 🙂
Kaldırın hocam, sonra dönün bana.
Şimdi dönebildim, kusuruma bakmayın. Öncelikle yaptığım 4 denemede de Doggy Talents modu yoktur:
1. Deneme:
Diğer modlar ve yalnızca Optifine'la girdiğim dünyada 18. Dakikada crash yiyip atıldım.
Tekrar girdiğimdeyse 10 saniyelik dolaşmanın ardından yine atıldım
2. Deneme:
Yine aynı şekilde (modları çıkarıp/eklemeden) başka bir dünyaya girdim.Hatasız ilerliyordu ve gayette maceralı kısımlara denk gelmiştim. Tabii oyunda bunu anlamış olacakki hevesimi kursağımda bırakmak için yeniden crash verdi. Tekrar denediğimde yine 10 saniyelik bir süreçten sonra atıldım.
3. Deneme:
Optifine'ı kaldırıp girmek istedim. Optifine'ı klasörden çıkardım. Oyuna girdim. Survival kurup yeni dünya oluştur'a tıkladım, kurulmasını beklerken crash yedim.
4. Deneme:
Minecraft'a tıkladım, sürümü seçip playe bastım ve crash yedim.

Son düzenleme:
Hocam Java'dan oyuna verilen RAM miktarını artırdınız mı?

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı