Minecraft netherite arama taktiği

WandaaMaximoff

Decapat
Daha fazla  
1.19'da netherite ararken çok fazla lav gölleriyle karşılaşıyorum. Nether'da az lav gölü olan bir biyom var mı? (saçma gelebilir merakımdan soruyorum.) Bir de netherite arama makinesi diye bir sistem vardı. Tutorial videosunu bilen varsa atabilir mi? Adal yapmıştı ama yapımını bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.19'da netherite ararken çok fazla lav gölleriyle karşılaşıyorum. Nether'da az lav gölü olan bir biyom var mı? (saçma gelebilir merakımdan soruyorum.) Bir de netherite arama makinesi diye bir sistem vardı. Tutorial videosunu bilen varsa atabilir mi? Adal yapmıştı ama yapımını bulamadım.

Tavsiyem makine ile uğraşmak yerine verimlilik V elmas, varsa netherit kazayla koşarak kazman. Bunu yapmadan önce ateş direnci içersen çok iyi bir yöntem bence.

Barut farmı yaparak bir sürü TNT yapıp da gidebilirsin.

Hızlı antik enkaz bulma taktiği;

~ -14 ~ koordinatında düz doğru kazıp yatak ile alanı patlatmak.

Sana önerim biraz yün kasman ve tahta kasman. Sonra yatak yaparak Nether'de belirli katlarda arama yapman. Önüne 1 blok koymayı unutma patlamadan ölürsün :).

Doğru çok etkili o yatak. Patlama koruması olmadan girişilmemesi lazım.
Patlama korumasına gerek yok aslında. Eskiden oynadığım Towny sunucularında Nether'de 14-15. katlara inip setsiz bi şekilde Servet 3 büyülü kazmayla yatak patlata patlata gidiyordum. Fakat yatağın önüne blok koymadan patlatırsanız çok yüksek bir ihtimalle ölüyorsunuz. İsteğe bağlı olarak Ateş Direnci 8 dakikalık olanda taşınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı