Çözüldü Minecraft oturum açılırken "bir şeyler ters gitti" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

emir çetin

Decapat
Daha fazla  
Normal orijinal Minecraft Launcher üzerinden girdiğimde oturum açarken bir şeyler ters gitti hatası alıyorum. Çözümünü söylerseniz sevinirim. Hesabım var ama açamıyorum.

Çözüm
Tam olarak nasıl yapılıyor birazcık anlatır mısınız? Ben hizmetler kısmına giriyorum fakat Xbox araçları veya bunun gibi bir seçenek göremiyorum.

Hocam arama çubuğuna hizmetler yapıp enterliyorsunuz. Çıkan yerde bir bileşene tıklayıp X tuşuna basarsanız tüm baş harfi X olan materyaller karşınıza çıkıyor. Orada Xbox Live kimlik doğrulama bölümü var. Ona çift tıklayın. Ardından başlangıç türü kısmını "elle" seçeneğine getirin. Elle kısmına getirince uygula butonuna basın. O butona basınca aşağıda başlat tuşu açılacak. O tuşa bastığınızda sorunun çözülmesi gerekiyor bende öyle oldu.
Tam olarak nasıl yapılıyor birazcık anlatır mısınız? Ben hizmetler kısmına giriyorum fakat Xbox araçları veya bunun gibi bir seçenek göremiyorum.

Bir şey daha demeyi unutmuşum. Xbox Live ağ hizmetine de aynı adımları uygulamalısınız.
Mojang hesabınızı Microsoft hesabına geçirdiyseniz artık Microsoft hesabı ile oturum açmak zorundasınız. Microsoft hesabına geçtiyseniz oturum açma ekranının alt kısmında "Değiştir" benzeri bir seçenek vardı tam hatırlayamadım, oradan Microsoft hesabını seçip o şekilde giriş yapmayı deneyin.

Mojang hesabınızı Microsoft hesabına geçirdiyseniz artık Microsoft hesabı ile oturum açmak zorundasınız. Microsoft hesabına geçtiyseniz oturum açma ekranının alt kısmında "değiştir" benzeri bir seçenek vardı tam hatırlayamadım, oradan Microsoft hesabını seçip o şekilde giriş yapmayı deneyin.

Hocam yalnız. Ben Microsoft hesabıyla giriş yapmaya çalıştığımda bir şeyler ters gitti hatası ile karşılaşıyorum. Yani microsoftan da giremiyorum.

Hocam arama çubuğuna hizmetler yapıp enterliyorsunuz. Çıkan yerde bir bileşene tıklayıp X tuşuna basarsanız tüm baş harfi X olan materyaller karşınıza çıkıyor. Orada Xbox Live kimlik doğrulama bölümü var. Ona çift tıklayın. Ardından başlangıç türü kısmını "elle" seçeneğine getirin. Elle kısmına getirince uygula butonuna basın. O butona basınca aşağıda başlat tuşu açılacak. O tuşa bastığınızda sorunun çözülmesi gerekiyor bende öyle oldu.

Bir şey daha demeyi unutmuşum. Xbox Live ağ hizmetine de aynı adımları uygulamalısınız.

Çözüm

Geri
Yukarı