Minecraft oynarken bilinmesi gerekenler nelerdir?

Maalesef oyunda köylüden başka halk yok :D

Bunlar daha bir kaçı. Bunlar gibi 1:1 ölçülerde birçok yapı yaptım. Oyundaki 1 blok 1 metre olduğunu farzederek 1:1 ölçülendirme yaptım. Creative'de gerçek ölçülerde yapıları inşa etmek onların hesaplamalarını yapmak daha çok hoşum.

-Odun kır.
-Tahta eşyalar yap.
-Biraz altını kazarak taş kaz.
-Taş eşyalar yap.
-Etraftana bak hayvan varsa öldür.
-Fırın yap ve etleri pişir pişirmeden yeme (başta kömürün olmadığı için odun kömürü yapabilirsin)
-Ev yap.
-Üstüne taş aletlerini ve yemeklerini alıp bir maden bul veya aşağı doğru bina merdivenleri şeklinde kaz.
-Kömür bul ve kaz.
-Bolca demir bul ve kaz.
-Demir aletler yap.
- -18 seviyelerine kadar in ve elmas ara (F3'e basarak kordinatları görebilirsin X y Z olarak 3 adet koordinat vardır y senin yüksekliğindir)
-Elmasları kaz.
-Elmas aletler yap.
-Elmas kazma ile obsidiyen kaz (15 adet hayli hayli yeterli olacaktır)
-YouTube'dan bakarak nether portalı yap.
-Nether da blaze ara ve kes blaze çubuğu düşecektir bundan biriktirebildiğin kadar biriktir.
-Dünyaya dön ve enderman öldür ender incisi biriktir.
-Blaze tozu yap ve ender incileriyle birleştir.
-Ender gözü yapmış olacaksın ardından sağ tıklayarak seni portala kadar götürmesine izin ver.
-Portal aşağılarda olacaktır kaz ve portalın etrafına ender gözlerini yerleştir.
-Ejderhayı kes oyun bitti.

Evet uzun uzun Minecraft nasıl bitirilir yazdım ufak tüyolar vermeye çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir iyi günler.

Oyun bitince oyuncuların %60'ı gibi ister şehir kur ister speedrun chhalange yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı