Minecraft Server'ını VMware'dan açmak daha mı iyi?

Terminator_3420

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi ben sanal bilgisayara Linux Mint kursam. Ve Minecraft server dosyalarınıda koysam. Ve ona 4 GB RAM versem ve serverada 4 GB RAM vereceğim. Sizce Windows'a göre performansı nasıl olur? (Windows'ta kendi bilgisayarımda 2 GB veriyorum server'a)

Değil, sistemin 2 tane işletim sistemini aynı anda çalıştıracağı için daha çok yorulacaktır ve sanal makinede açacağın sunucunun performansı normal bilgisayarında açtığın sunucuya göre daha düşük olacaktır.

Değil, sistemin 2 tane işletim sistemini aynı anda çalıştıracağı için daha çok yorulacaktır ve sanal makinede açacağın sunucunun performansı normal bilgisayarında açtığın sunucuya göre daha düşük olacaktır.

O zaman normal bilgisayardan Server'a 4 GB RAM vermek daha iyi yani.

Sanal makine kurarsan bu sanal makinenin içindeki işletim sistemi için gereksiz yere fazladan bellek harcaman gerekecek, Minecraft sunucusunu direk Windows üstüne de kurabilirsin eğer illa ki Linux'a kurmak istiyorum diyorsan WSL'i aktif edebilir oradan bir şeyler yapabilirsin. Onun dışında sanal makineleri çoğu şey için gereksiz buluyorum, yazılım işleri için bile kullanılmaya değecek kadar işleve sahip değiller çünkü artık Docker gibi programlara sahibiz.

Sanal makine kurarsan bu sanal makinenin içindeki işletim sistemi için gereksiz yere fazladan bellek harcaman gerekecek, Minecraft sunucusunu direk Windows üstüne de kurabilirsin eğer illa ki Linux'a kurmak istiyorum diyorsan WSL'i aktif edebilir oradan bir şeyler yapabilirsin. Onun dışında sanal makineleri çoğu şey için gereksiz buluyorum, yazılım işleri için bile kullanılmaya değecek kadar işleve sahip değiller çünkü artık Docker gibi programlara sahibiz.
WSL nedir? Ve orda bir server açabilir miyim?

WSL nedir? Ve orda bir server açabilir miyim?
Açılımı Windows Subsystem for Linux, Windows içerisinde Linux çekirdeğini çalıştırmayı sağlıyor sanal makinelere göre daha iyi olduğunu düşünüyorum, aslında kendisi de bir sanal makine ancak Windows ile daha iyi entegre oluyor. Orada da sunucu açabilirsiniz ama grafik arayüzü yok sadece terminale sahip, yine de arayüz ekleyebiliyorsunuz internette anlatımları var. Ben yine de sunucuyu direk Windows içerisinde çalıştırmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı