Minecraft sürümleri arasındaki farklar nedir?

chfumut

Hectopat
Daha fazla  
Bir miktar param var ve Minecraft almak istiyorum. Java Edition 24 Euro ama Windows 10 Edition'ın başlangıç koleksiyonu 86, Master Collection ise 140 TL. Ne nedir, hangisi alınmalı bilgilendirir misiniz? Teşekkürler. Bir de alırsam eğer Premium da oluyor, değil mi? Fazla bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemeler ilk önce Java versiyonuna geliyor. Win 10 versiyonunun optimizasyonu çok daha iyi ve diğer platformda oynayanlar arkadaşlaınla oynayabilirsin. Minecraft Java da ise oyunu modlayabilirsin. Bana göre en önemlisi ise oyunda sol elinde meşale tutabilirsin. Minecraft Java versiyonunu öneririm.

Güncellemeler ilk önce Java versiyonuna geliyor. Win 10 versiyonunun optimizasyonu çok daha iyi ve diğer platformda oynayanlar arkadaşlaınla oynayabilirsin. Minecraft Java da ise oyunu modlayabilirsin. Bana göre en önemlisi ise oyunda sol elinde meşale tutabilirsin. Minecraft Java versiyonunu öneririm.
Javaya param yetmiyor yani win 10 sürümünde sol ele eşya alınamıyor, ve modlayanamıyor ama arkadaşlarla oynanılabiliyor mu

Javaya param yetmiyor yani win 10 sürümünde sol ele eşya alınamıyor, ve modlayanamıyor ama arkadaşlarla oynanılabiliyor mu

Java hariç diğer platformlar crossplay yapabiliyor yani beraber oynanabiliyor. Win10 o kadar da kötü değil sanki. Biraz daha fazla sunucusu olsaydı kesinlikle tercihim Win10 Edition olurdu.

Ben özellikle windows 10 sürümü kullanıyorum. Arkadaşlarımla oynuyoruz 5 kişi ve hiç lag yok, serverleri de ideal ve optimizasyonu çok güzel. 64 chunk oynuyorum 144 fps. Ama tek başınaysan ağırlıklı serverlerde oynuyorsan java al. Ben tek başıma veya arkadaşlarımla oynadığım için windows 10 sürümü kullanıyorum serverleri de zevkli - her el birinci olmam dışında - dediğim gibi tek başına full server oynayacaksan java survival oynayıp arkadaşlarınla takılacaksan windows 10 daha iyi.
Windows 10 da sol ele kalkan, ölümsüzlük totemi vb belli başlar şeyler koyuluyor biraz pvp mantığı da farklı. Alışırsınız ama dert etmeyin. Kaç yıl java oynadım ama gayet kolay alıştım. Minecraft’ın her türlüsü güzeldir. Korsan oynamayın oynatmayın.
Java hariç diğer platformlar crossplay yapabiliyor yani beraber oynanabiliyor. Win10 o kadar da kötü değil sanki. Biraz daha fazla sunucusu olsaydı kesinlikle tercihim Win10 Edition olurdu.
6-7 serveri var ve cubecraft vb serverleri gerçekten kaliteli

Ya yeni aldım sonradan fark ettim ben daha öncesinde korsan oynuyordum farklı Launcher'lar aracılığıyla sonrasında orijinal almaya karar verdim Windows 10 için olanı aldım ve dolandırılmış hissediyorum. Pocket Edition gibi PC de mi oynuyorum telefonda mı belli değil pişman oldum. Orijinal aldığıma ekstra olarak Microsoft mağazasındaki üç sürümde Java değil mi Java sürümünü Microsoft Store'dan alamıyor muyum?

Geri
Yukarı