Minecraft Windows 10 Edition arkadaşla nasıl oynanır?

Hocam, Xbox Live adlı uygulamanın bedava sürümünde Online desteği yok diye biliyorum. Realms nedir? Arkadaşımla Survival oynamak için ücret ödemeyeceksem alabilirim gönül rahatlığı ile.
Aylık para falan ödeyeceksem Java alırım daha iyi.

Xbox Live farklı bir şey. Senin yapman gereken oyunda oturum açman ve arkadaşlar kısmından arkadaşınızın Xbox nickini girmen.

Anladım. Peki realms denen şey nedir?

Bizim gireceğimiz sunucular Mineplex gibi sunucular ve onlara da Bedrock üzerinden giriş yapılabiliyor. Modlarla da çok uğraşan insanlar değiliz düz oynamayı seviyoruz biz.

Realms bildiğim kadarıyla orijinal Minecraft sunucuları siz sunucuda olmasanızda aktif oluyor ve oynayabiliyorsunuz.

Anladım. Peki realms denen şey nedir?

Bizim gireceğimiz sunucular Mineplex gibi sunucular ve onlara da bedrock üzerinden giriş yapılabiliyor. Modlarla da çok uğraşan insanlar değiliz düz oynamayı seviyoruz biz.

Realms denen şey, sunucu gibi bir şey açıyorsun. Ama sadece verdiğin bağlantı üzerinden girilebiliyor. Ve kendi dünyanı rahatça Realm'a atabiliyor ya da yeni dünya ile realms oluşturuyorsunuz.

Bence para vermeye gerek yok öyle bir sisteme kendiniz açarsınız arkadaşınız girer işiniz biter çıkarsınız vb.
Evet bence de. Dünya kaybolmasın yeter bizim için. Zaten sürekli beraber oynayacağız ve başkasını almayı düşünmüyoruz yanımıza.

Teşekkürler o zaman arkadaşlar :)

Geri
Yukarı