Minecraft Windows 10 Edition "Dünyaya bağlanılamıyor" hatası

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Ben Windows 10 Edition'dan oynuyorum, arkadaşımsa Pocket Edition'dan oynuyor. Sunucuyu açıyor, girmeye çalıştığımda bekletiyor. Sonunda da "Dünyaya bağlanılamıyor" hatası veriyor. Davet ediyor, yine giremiyorum. Girebilmem için oyunu açıp kapatması, tekrar açması gerekiyor. Sorunsuz şekilde oynayabiliyorum. Bir başka arkadaşım hiçbir şey yapmadan tekte girebiliyorken ben de neden bu hata oluyor anlamıyorum. Windows 10 Edition korsan değil. Arkadaşlarım da benim aile kütüphanesi sayesinde girebiliyorlar. Onlarınki de orijinal ve bütün herkesinki güncel. Ayrıca oyunu alta aldığım zaman da sunucudan çıkmış gözüküyorum onlarda. Tekrar oyuna döndüğümdeyse bir süre oyunda tutuyor ancak bir şey yapamıyorum. Ne blok kırabiliyorum ne sandık açabiliyorum. Oyundan atıyor sonra. Tekrar girmek zorunda kalıyorum. Çoğu zaman da aynı sorunla karşılaşıyoruz. Sunucuyu tekrar açmak zorunda kalıyor, onlar da sıkılmaya başladı artık. Yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun Pocket Edition ile uyumlu olduğu bir sürüm vardır. Windows 10 Edition daha sonra güncelleştirme almadıysa daha ileri bir sürüme sahip olan Pocket Edition ile aynı dünyaya bağlanamayabilirsiniz. İnternetten Windows 10 Edition ile uyumlu olarak oynanılabilen Pocket Edition sürümünü kullanmayı deneyin. Tahminim bu yönde.

Oyunun Pocket Edition ile uyumlu olduğu bir sürüm vardır. Windows 10 Edition daha sonra güncelleştirme almadıysa daha ileri bir sürüme sahip olan Pocket Edition ile aynı dünyaya bağlanamayabilirsiniz. İnternetten Windows 10 Edition ile uyumlu olarak oynanılabilen Pocket Edition sürümünü kullanmayı deneyin. Tahminim bu yönde.
Girebiliyorum ancak oyuna girdikten sonra çıkıp tekrar girmesi gerekiyor dünyayı açan arkadaşın. Davet bile işe yaramıyor. Üstelik herkesin oyunu son sürümde yani güncel. Hatta geçen gün Windows 10 Edition'a küçük bir güncelleme geldi. Belki düzelir diye ümit etsem de işe yaramadı.

Girebiliyorum ancak oyuna girdikten sonra çıkıp tekrar girmesi gerekiyor dünyayı açan arkadaşın. Davet bile işe yaramıyor. Üstelik herkesin oyunu son sürümde yani güncel. Hatta geçen gün Windows 10 Edition'a küçük bir güncelleme geldi. Belki düzelir diye ümit etsem de işe yaramadı.
Hocam horlatıyorum ama sorunu çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı