Minecraft Windows Phone Mağazasına Geldi

AhmetAksoy

Kilopat
Daha fazla  
İndirmek isteyenler bu bağlantıdan uygulamaya ulaşabilir. Şu anda Türkçe mağazada gözükmüyor.
Konuyla ilgili haberi Winbeta sitesinden okuyabilirsiniz.

upload_2014-12-10_20-42-42.png

Microsoft'un sahip olduğu bir oyunu ben kullanıcılarına bedava vermesini beklerdim. Zaten mağaza çok kötü bari bize ait olan bir şey bedava olsun der insan ayıptır.
Minecraft oyununu 2.5 Milyar Dolara satın aldılar. Bedava satacak halleri yoktu.
Oyunu bir kere aldınız mı bütün içeriğe ulaşmış oluyorsunuz. Sadece kaplama gibi görsel içeriğe ekstra ücret verebilirsiniz.
"Age of Empires®: Castle Siege" de Microsoft Studios'a ait ve bedava. Bedava olmasının sebebi oyun içi içerikten para kazanıyorlar. Yani fiyatlandırma politikası oyundan oyuna değişiyor.
Ben "+" tuşlarıyla bezenmiş oyun almak yerine Minecraft gibi bir oyunu tercih ederim.
Bana kalırsa bu oyunu bilgisayar veya konsolda oynamak daha verimli olur. O yüzden normal fiyatı da telefon versiyonuna göre pahalı.
Siz yarı mamül ve mamül üreten iki firmaya sahip olsaydınız, müşteri size "yarı mamülü de siz üretiyorsunuz bana mamülü ucuza sat." deseydi, siz zarar edeceğinizi bile bile o ürünü satarmıydınız?
Yani anlatmak istediğim ürünler belirli fiyat politikasıyla piyasaya çıkar fiyat pahalı olursa satış da ona göre olur, ama kimse zarar edeceği fiyat politikasını müşteriye sunmak istemez.
Daha ucuz olabilir miydi sorusu tartışılabilir. Ama yukarıda nedenlerini belirttiğim gibi bu oyunun bedava sunulması yanlış tercih olurdu. Biz tüketici tarafında olduğumuz için bazen bazı şeyleri idrak edemiyoruz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı