Çözüldü Minecraft'a Hamachi yerel ağ paylaşımıyla bağlanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tajniax

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden çok oynadığımız için arkadaşla bir girelim dedik, tabii Hamachi ile bağlanmaya karar verdik fakat Hamachi server açtıktan sonra Minecraft'a yerel ağ paylaşımıyla girmeyi denedik ben açtım arkadaş giremedi, o açtı ben giremedim. Abimin PC de denediğimde ben açtığımda abiminki giremedi abiminkinde açtığımda ben girebildim!
Aynı şeyi modem üzerinden (Hamachi gerekmeksizin) denediğimde hiçbir türlü bağlanamadık. Bunun sebebini ya da çözümünü bilen var mıdır?

Hocam ona gerek yok IP öğrenin sonra oyundaki menüden yerel ağda paylaş dedikten sonra

Sizin IP: Port (karşı taraf yazacak bunu)

Port: Yerel ağda başlatınca mesaj veriyor zaten o sayıları yazın
İp: CMD'yi açın ipconfig yazın

Ethernet adaper address:

IPv4 address: 192....

İpiniz: Burada yazan sayılardır

Hocam ona gerek yok IP öğrenin sonra oyundaki menüden yerel ağda paylaş dedikten sonra.

Sizin IP: Port (karşı taraf yazacak bunu)

Port: Yerel ağda başlatınca mesaj veriyor zaten o sayıları yazın.
İp: CMD'yi açın ipconfig yazın.

Ethernet adaper address:

IPv4 address: 192....

İpiniz: Burada yazan sayılardır.

Hocam dediklerini aynen yapıyorum zaten fakat bağlanıyor dedikten sonra biraz bekletip oyuna girmiyor diğer bilgisayar. Sadece Hamachi ile denediğimizde abimin PC'de açtığımda girebiliyoruz bunun sebebini merak ediyorum.

Hamachi ile uğraşmadan port açarak da yapabilirsiniz. (CGNAT'da değilseniz)

Evet ilk bu şekilde abimin PC ile denedim zaten, olmadı bağlanmıyor ama zaten arkadaşla girmek istediğim için (başka modemlerden) Hamachi kullanmak gerekiyor.

Hocam dediklerini aynen yapıyorum zaten fakat bağlanıyor dedikten sonra biraz bekletip oyuna girmiyor diğer bilgisayar. Sadece Hamachi ile denediğimizde abimin PC'de açtığımda girebiliyoruz bunun sebebini merak ediyorum.

Evet ilk bu şekilde abimin PC ile denedim zaten, olmadı bağlanmıyor ama zaten arkadaşla girmek istediğim için (başka modemlerden) Hamachi kullanmak gerekiyor.
Windows güvenlik duvarı ile alakalı

Yeni konular

Geri
Yukarı