Minecraft'ı harici GPU ile çalıştırmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Selamlar. Minecraft'ı AMD laptoptan istediğim ekran kartıyla oynayamıyorum, hep düşük ekran kartında açıyor ve bu yüzden kasıyor. Minecraft'ı yüksek ekran kartıyla nasıl çalıştırırım? Grafik ayarlarından bütün Java hizmetlerini yüksek performans yapmayı denedim, jawaw.exe ve jawaws.exe falan ama olmadı. Başka bir yolu var mı, yardımcı olacak?

Selamlar. Minecraft'ı AMD laptoptan istediğim ekran kartıyla oynayamıyorum, hep düşük ekran kartında açıyor ve bu yüzden kasıyor. Minecraft'ı yüksek ekran kartıyla nasıl çalıştırırım? Grafik ayarlarından bütün Java hizmetlerini yüksek performans yapmayı denedim, jawaw.exe ve jawaws.exe falan ama olmadı. Başka bir yolu var mı, yardımcı olacak?

Sürüm kaç?

Tam sistem nedir hocam?

Minecraft kendine ait bir Java runtime kurar ve onu kullanır. Yanlış javaw.exe'yi seçtiyseniz bu durum normal.

Sorununuzu çözmek için sırasıyla şu yolları izleyin:
  • Windows Ayarları'na gidin.
  • Arama kısmına "grafik" yazın, "Grafik ayarları" görünecek. Oraya gidin.
  • "Gözat" seçeneğine tıklayın
  • C:\Program Files (x86)\Minecraft Launcher\runtime\jre-x64\bin yolunu izleyerek Minecraft'ın kendi Java runtime dosyasını bulun.
  • "javaw.exe"'yi seçip listeye ekledikten sonra, üstüne tıklayın. Genişleyecek.
  • "Seçenekler" seçeneğine tıklayın, çıkan pencerede "Yüksek Performans" seçeneğini işaretleyin. Ardından kaydedin.
  • Oyun harici ekran kartı ile çalışacak.

Minecraft kendine ait bir Java runtime kurar ve onu kullanır. Yanlış javaw.exe'yi seçtiyseniz bu durum normal.
1615695968403.png

1615696037103.png

Sistemim AMD, sürüm farketmeksizin aynı problemi yaşıyorum ve TLauncher kullanıyorum. Yani Java Edition, Microsoft Edition'da bu sıkıntı yok.

Technopat'ta orijinal olmayan başlatıcılara destek sunulmuyor. Eğer destek almak isterseniz orijinal bir başlatıcı kullanabilirsiniz ve sorun yaşarsanız da konu açabilirsiniz.

Artı -2 Eksi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı