Minecraft'ın hangi sürümü alınmalı?

332707

Hectopat
Minecraft Java Edition ile Windows 10 Edition arasındaki fark nedir ve hangisini önerirsiniz? Modlar ile singleplayer oynamayı düşünüyorum. Bir de, Hexxit, Tekkit gibi modları yüklediğimiz Technicpack ve Launcher'ı ücretli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft Java Edition ile Windows 10 Edition arasındaki fark nedir ve hangisini önerirsiniz? Modlar ile singleplayer oynamayı düşünüyorum. Bir de, Hexxit, Tekkit gibi modları yüklediğimiz Technicpack ve Launcher'ı ücretli mi?
Modlar ile single player oynarım diyorsanız Java version almalısınız. Technic launcher ücretli değil, orijinal Minecraft hesabı olan herkes kullanabilir. Ama sadece bilgisayarda oynamam hem Xbox'da hem Playstation'da hem telefonumda hem de bilgisayarımda oynarım diyorsanız Bedrock daha uygun olacaktır sizin için.

Java Edition alınca mod paketleri ücretsiz oluyor, ayrıca para vermiyorsun. Java edition öneririm ben gene. Daha fazla mod desteği var ve sunucularda da en fazla oyuncu Java edition da var. Yeni sürümler de ilk Java edition'a çıkıyor diye biliyorum.

Minecraft for Windows 10 (Bedrock Edition) almanı öneririm. Daha kararlı çalışıyor.
Artıları:
-Daha akıcı ve kararlı
-Işın izleme özelliği var. (RTX)
-Çapraz platform özelliği var. (Bilgisayar ile telefon ile ve oyun konsolu ile karşılıklı oynayabiliyorsun.
-Mod ve eklentileri Minecraft marketinden alabiliyorsun.
-Güncellemeler ilk olarak Bedrock Sürümüne geliyor.

Eksileri:
-Sunucuların sayısı az.
-Mod ve Kaplama Modu sayısı az.
-Eski sürümleri oynaman için eski sürümün APPX dosyasına ihtiyacın var.

Benim önerim Minecraft Bedrock Editiondur.

Java ile aralarında fiyat farkı olmasa her türlü Java daha iyi bence. Bedrock'taki vuruş hissi yok bana göre. Her 2 sürüme de sahibim ve sadece Java Edition oynuyorum. Bedrock'un yüzüne bile bakmıyorum.

@332707 TLauncher'e Premium hesabını giriyorsun ücretli değil onun dışında, Java Edition tavsiyemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı