Çözüldü Minecraft'ta 8 GB RAM vermeme rağmen sadece 1GB kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BayYT

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar herkese. Başlıktan gördüğünüz gibi Minecraft'ta 8 GB RAM vermeme rağmen sadece 1 GB kullanıyor. Bu konu hakkında araştırma yaptım fakat hiçbiri işe yaramadı. Umarım burada sorunumu çözerim. (64 Bit Java kullanıyorum ve PC 6 senelik Dizüstü PC)

Sistem özelliklerim;

Intel Core i5-3230M
Intel HD Graphics 4000
16 GB RAM
500 GB HDD +120 GB SSD
Windows 10 64 Bit

Bu arada yazım hatalarım olursa kusura bakmayın.

Çözüm
Sizin o yaptığınız sınırlamadır.
8 GB yaptınız diye 8 GB ile çalışmaz.
Oyun kastığı halde kullanmıyor fakat.

VRAM ile FPS ayrı şeylerdir. Ayarları ne kadar açarsan VRAM kullanımı artacaktır. Ama kullanmazken kasıyorsa kullanırken de kasacaktır. Chunk düşürmeyi deneyin. Ayrıca mobil bir ekran kartı almanızı öneririm RX 460 gücüne yakın. Sisteminiz daha stabil olacaktır.

VRAM ile FPS ayrı şeylerdir. Ayarları ne kadar açarsan VRAM kullanımı artacaktır. Ama kullanmazken kasıyorsa kullanırken de kasacaktır. Chunk düşürmeyi deneyin. Ayrıca mobil bir ekran kartı almanızı öneririm RX 460 gücüne yakın. Sisteminiz daha stabil olacaktır.

Java'nın sitesinden indirdiğiniz yerde benim yazdığım gibi mi yazıyordu.
Yine de benim attığım yerden tekrar indirme yapın.

Evet aynısı yazıyordu.

Mobil ekran kartını nereden alabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı