Minecraft'ta FPS düşmesi

Baran Çelik1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Minecraft oynarken neredeyse hiç zevk alamamaya başladım. Sorunum şu FPS değerlerim çok dengesiz mesela FPS 500 bir anda 130 gibi FPS değerlerine düşüyor ve bu benim oyunumda sanki kasıyormuş gibi bir hissiyat oluşturuyor sizce neden böyle FPS düşüşleri yaşıyorum ve bunun bir çözümü var mı? Bir sorum daha var o da şöyle ben genellikle sky wars falan oynarım girdiğim sunucunun ana menüsünde anti aliasing kapalı iken FPS değerlerim 200-400 arasında geziyor ama ben anti aliasing ayarını en düşükte yani 2 değerine getirsem bile FPS değerlerim sunucunun ana menüsünde 60-70-80 falan oluyor. İ sizce bu değerler normal mi?
Cevaplarınız için teşekkürler.

Merhaba Minecraft oynarken neredeyse hiç zevk alamamaya başladım. Sorunum şu FPS değerlerim çok dengesiz mesela FPS 500 bir anda 130 gibi FPS değerlerine düşüyor ve bu benim oyunumda sanki kasıyormuş gibi bir hissiyat oluşturuyor sizce neden böyle FPS düşüşleri yaşıyorum ve bunun bir çözümü var mı? Bir sorum daha var o da şöyle ben genellikle sky wars falan oynarım girdiğim sunucunun ana menüsünde anti aliasing kapalı iken FPS değerlerim 200-400 arasında geziyor ama ben anti aliasing ayarını en düşükte yani 2 değerine getirsem bile FPS değerlerim sunucunun ana menüsünde 60-70-80 falan oluyor. İ sizce bu değerler normal mi?

Premium hesabınız var ise lunar Client indirip öyle oynayın ciddi FPS artışı sağlar beni 40'dan 120'ye çıkarmıştı şimdi daha çok çıkarır diye düşünüyorum.

Phosphor sodium gibi modları kurarsan artış yapıyor. Onun haricinde 1.16.4 de shader ile birlikte ben 100 120 fps lerde başlıyorum. Bu git gide 30-40 lara kadar düşüyor 1-2 gün sonra :)

Lunar Client indirip kur. Ardından oyuna gir. Lunar Client kurulduğunda onun Java'sı oluşacak. Oynadığınız Client ya da Launcher ne ise Minecraft Java'sını lunar Client'ın Java'sı olarak seçin.

CraftRise oynuyorsanız RiseClient ayarlarından menü bulanıklığını kapatabilirsiniz. En azından menülerde FPS düşüşünü engellersiniz.

Geri
Yukarı