Minecraft'ta FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

talhauyuk

Centipat
Daha fazla  
Eskiden (2 ay öncesine kadar) Minecraft, CraftRise, SonOyuncu gibi oyunlarda tam ekran da 120-300 FPS alırdım şimdi yine aynı ayarlar hatta daha düşük, ama FPS tam ekrana alınca 20'ye zor çıkıyor. Bilgisayarın fişi takılı tam performansa aldım hiçbir şekilde FPS'im artmıyor, eklentiler kurdum o şekilde de olmuyor, tam ekranda oynayamıyorum zaten laptop. Bana saçma gelen şey eskiden FPS yüksek şimdi neden böyle anlamadım. Yardım edebilecek var mı bu konuda? Şimdiden teşekkür ederim.

Eskiden (2 ay öncesine kadar) Minecraft, CraftRise, SonOyuncu gibi oyunlarda tam ekran da 120-300 FPS alırdım şimdi yine aynı ayarlar hatta daha düşük, ama FPS tam ekrana alınca 20'ye zor çıkıyor. Bilgisayarın fişi takılı tam performansa aldım hiçbir şekilde FPS'im artmıyor, eklentiler kurdum o şekilde de olmuyor, tam ekranda oynayamıyorum zaten laptop. Bana saçma gelen şey eskiden FPS yüksek şimdi neden böyle anlamadım. Yardım edebilecek var mı bu konuda? Şimdiden teşekkür ederim.

Sistemin nedir?

1629910392506.png

Sonradan bir değişiklik yaptınız mı? Monitör değiştirme falan da dahil.

Sistemini tam yazar mısın?
Ekran kartı, işlemci, RAM.

Sunucular 2 ay içinde FPS düşürücü güncellemeler yapmış olabilir, başka bir ihtimal de termal macun değişim vakti gelmiş olabilir, sıcaklık ve CPU, GPU vb. kullanımlara bakıp söyleyebilirseniz, daha iyi yardımcı olabiliriz. Bir başka ihtimal ise; mining veya PC yavaşlatıcı, yorucu vb. şeyleri yapan zararlı bir şey indirmiş olabilirsiniz, Kaspersky'ın deneme sürümü ile tarama yapabilirsiniz.

• Minecraft'a RAM ayırın. (Ne kadar yüksek o kadar iyi.)
  • Ekran kartı sürücülerinizi güncel tutun.
  • FPS artıracak eklentiler, modlar vs. kullanın.
  • Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları durdurun.

• Minecraft'a RAM ayırın. (ne kadar yüksek o kadar iyi.)
  • Ekran kartı sürücülerinizi güncel tutun.
  • FPS artıracak eklentiler, modlar vs. kullanın.
  • Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları durdurun.

2 GB RAM ayarlı, ekran kartı sürücüm son sürüm, ve eskiden 200 FPS alıyordum şimdi 140-150, arka planda çalışan gereksiz uygulama yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı