Çözüldü Minecraft'ta Hamachi ve Ngrok olmadan nasıl sunucu açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Bupper

Decapat
Başlıkta göründüğü gibi Hamachi ve ngrok olmadan sunucu açmak istiyorum. Bu link üzerindeki videoyu izleyerek sunucu oluşturmuştum zaten halihazırda. Modem arayüzünden port yönlendirme ayarlarını vs. her şeyi yaptım. Kontrol ettiğimde ben normal olarak bağlanabiliyordum sunucuma fakat arkadaşlarım girmek istediklerinde bağlanamadılar. Port yönlendirme kısmında mı bir hata yaptım, nerede hata yaptım hiç bilmiyorum.

Ek 1: Arkadaşımın sunucuya bağlanırken aldığı hata.

unknown.png

Çözüm
Başlıkta göründüğü gibi Hamachi ve ngrok olmadan sunucu açmak istiyorum. Bu link üzerindeki videoyu izleyerek sunucu oluşturmuştum zaten halihazırda. Modem arayüzünden port yönlendirme ayarlarını vs. her şeyi yaptım. Kontrol ettiğimde ben normal olarak bağlanabiliyordum sunucuma fakat arkadaşlarım girmek istediklerinde bağlanamadılar. Port yönlendirme kısmında mı bir hata yaptım, nerede hata yaptım hiç bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1228635

Sorununuz için şu videoyu deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hamachi ve ngrok yerine bedava olarak Aternos ücretli olarak ise exaraton öneririm.

Eki Görüntüle 1228635

Sorununuz için şu videoyu deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hamachi ve ngrok yerine bedava olarak Aternos ücretli olarak ise exaraton öneririm.

Çözüm
Zerotier kullanabilirsiniz. Hamachi den çok daha üstün bir vpn uygulaması. Ayarları internet sitesinden yapılıyor ve 50 kişi sınırı var. Ücretsiz hamachide ise 5 kişi. 50 kişiden sonra 2. Bir ağ da kurabilirsiniz.
Zerotier sayesinde hamachi devri kapandı.

Veya modemden port yönlendirme yapabilirsiniz. Cgn ağına dahilseniz sizi biraz uğraştırır müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekir.

Aternos vs. tavsiye etmem. Çok laglı ve bekleme sırası oluyor. İstediğiniz her modu da kuramıyorsunuz.

Büyük ihtimalle aldığınız hata ise ip adresinizin yanlış girilmesinden kaynaklı. Arkadaşınıza hamachşdeki sizin ipniz iki nokta 5 basamaklı sunucu portu şeklinde girmelisiniz. xxx.xxx.xxx.xxx:xxxxx
Güvenlik duvarlarından da sunucunun geçebilemesine izin vermelisiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı