Minecraft'ta nasıl güzel ev yapabilirim?

Glarious0

Hectopat
Adamlara bakiyorum Viking, Hobbit evler yapiyorlar. Cidden hayran kalıyorum, nasıl bu kadar iyi yapiyorlar? Video izlememe rağmen iyi yapılar yapamiyorum. Tasarım olarak nasıl geliştirebilirim kendi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sürü güzel tasarım var bakarak yapabilirsin aslında yapılışları da videolu olarak var YouTube’da ben öyle öyle izleyip yapıyordum. Bazı siteler de var basit yapıları aşama aşama fotoğraflı gösteriyor katman katman nereye ne döşeyeceğini gösteriyordu öyle siteler bulmuştum zamanında. Arkadaşlarla oynarken hep böyle yerlerden baka baka güzel evler inşa ediyordum. Sonra zaten alışıyorsun ilk başta bakarak yaptığın şeylere sonradan kendinden bir şeyler katmaya başlıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunu 9 yıl oynadım. Hala o görkemli evleri yapamıyorum. Gerçi 9 yılın 9 yılı da PVP ile geçti benim, build işlerinde hiçbir zaman yetenekli olamadım. Sık sık build yaparsan gelişirsin diye düşünüyorum.

Harika bir ev yapımcısı değilim ama çatı, odun kullanımı, tahta veya taş kullanımı, cam kullanımı ve süslemeler çok çok önemli. YouTube'dan videolara bakarsan en çok bunlara özen gösteriyorlar.

Mesela 8x3 blok genişliğinde bir ev yap. Sağ ve solda 2, karşıyada 1 cam koy. Kenarları soyulmuş odun, normal odun ile süsle, evin yanlarını yarım bloklarla çevrele ve cam kenarlarına saksıda çiçek koy ve evin etrafına etrafına havuç, saman vb. şeyler ek ve kırma. Orta düzey eviniz hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Adamlara bakiyorum Viking, Hobbit evler yapiyorlar. Cidden hayran kalıyorum, nasıl bu kadar iyi yapiyorlar? Video izlememe rağmen iyi yapılar yapamiyorum. Tasarım olarak nasıl geliştirebilirim kendi mi?
Bunun için bildiğim bir pratik yol var. O da blokları ezberlemek. Bloklar ne kadar ezberinizde kalırsa kafanızdaki şablon o kadar detaylı belirginleşir. Ve normalden daha az kafa yorarsınız. Bir deneyin derim.

İlgili yükseköğretim kurumlarının mimarlık bölümünü 4 üzerinden en az 3 ortalama ile bitirip, devlet mimarlar ofisinin atama kurulundan "Minecraft evreninde ev yapmaya izni vardır" diye bir belge almalısınız, sonrasında hangi ilde yaşıyorsanız oranın tapu kadastro müdürlüğüne gidip "benim yapacağım ev işte şu kadar kat, şu kadar boyutlarda, elektrik su doğal gaz vs benim üzerime" deyip onay alacaksınız, sonrası kolay Online sunuculardan bir usta bulup onunla yaparsınız.

Bir de aylık 2 inek 1 koyuna kiraya verirsiniz, zam yapacağınızda Hunger Games'den oğlum gelecek der çıkartırsınız.

Adamlara bakiyorum viking, Hobbit evler yapiyorlar. Cidden hayran kalıyorum, nasıl bu kadar iyi yapiyorlar? Video izlememe rağmen iyi yapılar yapamiyorum. Tasarım olarak nasıl geliştirebilirim kendi mi?

Öncellilikle ekibine bir inşaat mühendisi, bir mimar alacaksın sonra iş basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı