Çözüldü Mini buzdolabı aylık ne kadar elektrik yakar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi forumlar. Altus marka bir mini buzdolabı aldım. E sınıfı bir buzdolabı ve kağıdında.
137 kWh / annum yazıyor. Hep açık kalacak şekilde aylık ne kadar elektrik harcar? Kaç TL ekler faturaya?

Çözüm
Herkese iyi forumlar. Altus marka bir mini buzdolabı aldım. E sınıfı bir buzdolabı ve kağıdında.
137 kWh / annum yazıyor. Hep açık kalacak şekilde aylık ne kadar elektrik harcar? Kaç TL ekler faturaya?

Yılda 137kWh elektrik tüketir. Şu an elektrik birim fiyatı 1.40 kuruş civarı bunu çarparsak yılda 192TL gibi bir maliyeti olur. Bu da aylık 16TL elektrik maliyeti olacağı anlamına geliyor. Bu kullanımı 210kWh üzerinde yaparsanız 2.10TL ile çarpmanız gerekir o da aylık 25TL maliyeti olur.
Yılda 137kWh demek, bu da yaklaşık aylık ekstra 11.5 kWh elektrik tüketeceği anlamına geliyor. Bu da güncel fiyatla birlikte 15 TL eğer yeni sınır 210kWh kullanımın altında kaldıysanız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yılda 137kWh elektrik tüketir. Şu an elektrik birim fiyatı 1.40 kuruş civarı bunu çarparsak yılda 192TL gibi bir maliyeti olur. Bu da aylık 16TL elektrik maliyeti olacağı anlamına geliyor. Bu kullanımı 210kWh üzerinde yaparsanız 2.10TL ile çarpmanız gerekir o da aylık 25TL maliyeti olur.

Çözüm

İyi çok yakmıyormuş :D Alırken ailemdekiler çok yakar dedi de ben 75-100 TL falan zannettim aylık.

Yeni konular

Geri
Yukarı