İnceleme: Tronsmart Sono Oyuncu Kulaklığı

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 58
  • Görüntüleme 10B
Merhabalar, konu açmıştım daha önce. Çok fazla bilgi olmadığından alıp deneyimlemem gerekti. Özetleyerek kulaklığı anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bu kulaklığı tercih etme sebebim ucuza 7.1, ışıklı kulaklık almaktansa kaliteli bir Stereo almak istememdi. Ayrıca farklı cihazlarda da kullanmak istiyordum. Bu sebeple bu kulaklığı tercih ettim. Fotoğraflarla giderek anlatayım. Yazıların okunurluğunu etkilememesi için fotoğrafları küçük koyacağım, tıklayıp büyütebilirsiniz.

1294498e-2315-421f-a90c-2e6692284316.jpg a904a620-b277-43df-999d-f996442eaeb5.jpg 80135ac0-742a-4e71-8204-7027dceabe41.jpg

Ürün kablosunun üzerinde harici bir ses ve mikrofon kontrolcüsü bulunuyor. Ayrıca ürüne Y dönüştürücü takılı olarak geliyor. Ayrıca ürünün kablosu örgülü yapıya sahip.

4a1c8f73-cb60-4b9b-b15a-43b99b884c07.jpg 7245057f-dd33-4274-9912-24e4cdc886a0.jpg

Üründe çıkarılabilir bir mikrofon var. Mikrofon kalitesini beğendim. Dip ses yok ve patlama yapmıyor. Ses kaydını paylaşacağım. Mikrofonda ayrıca bir örgü bulunmuyor. Mikrofon girişi çentikli bir yapıya sahip ve yanlış takmaya uygun değil. Bu sayede mikrofonu çıkarıp takan kişiler sürekli ayar yapmak zorunda kalmıyor.

cce90f04-b06f-4cc9-8a85-afcb943e2d0d.jpg 22eb11e7-e74e-44c0-b827-69ab74ac3b4e.jpg 4fefea48-e9ff-4b84-8f56-69448be39a33.jpg

Hoparlörlerde 50mm sürücü kullanıldığı belirtilmiş. Bilmem. Açıp bakmadım. :D Önemli olan sesin nasıl olduğu. Ses şiddeti üst seviye kulaklıklar kadar yüksek değil. Maksimum seviyede masada küçük bir hoparlör kadar kullanılacak kadar ses vermiyor. Ancak maksimum seste elbette az da olsa dışarıya ses veriyor. Ses şiddeti yeterli seviyede. Bunun yanında müziklerde de gayet dengeli ses sunuyor. Ancak Bass konusunda farklı bir durum var. Ben bundan önce Masterpulse Bass FX kullanmıştım. Yani adı Bass olan bir kulaklık. O kulaklığa göre Bass'ı zayıf geldi. E normal tabi ki yarı fiyatından daha ucuza geliyor sonuçta. Ancak Bass'ı yeterli seviyede. Çok iyi olmasa da iyi diyebilirim. Çevresel ses deneyimini ise bir süre deneyimledikten sonra aktarabilirim. Her türlü durumda denemek istiyorum bilgilendirmeden önce. Hoparlörler gayet iyi seviyede en nihayetinde ve dengeli bir ses sunuyor. Buna ek olarak temiz ses sunuyor. Maksimum ses dahil en ufak pürüz yok seste. Bunu çok beğendim.

Kulağımız taktığımız kısım ise delikli yapıya sahip ancak sıcak havalarda terlemeye yol açabilir. Buna kim yol açmaz diyorsa yalan söyler. :D Terletir demiyorum ancak buna müsait bir yapısı var. Kumaş değil sonuçta. Hatta kişiye ve konuma bağlı olarak kumaşlarda bile terleme sorunu olabiliyor.

a74ca4b6-788e-4bcb-a8c3-396cd3639658.jpg

Kulaklığım beğenmediğim kısmı üstü oldu. Bu kısımda sert plastik yerine bez kullanmayı tercih etmişler. Epey hassas duruyor bu kısım. Hor kullanımda kolayca zarar görebilir. Kafa bandının üst kısmı bu şekilde. Alt kısım ise yumuşak ve kafanın şeklini alıyor kolayca. Ayara gerek yok.

c488e737-c366-4a1b-b260-63028c88fba0.jpg45424a5f-dbb1-47f4-ab74-43958fcf5d72.jpg

Ayarlama şansımız ise elbette var. İki taraftan da kademeli olarak ayarlanabiliyor.

23bf448e-51d4-4757-a85a-0cc041a566c1.jpg

Üründe renkli kısımlar dışında çoğunlukla plastik malzeme kullanılmış.

da09ab23-3959-4deb-8168-f9b2f728d9c3.jpg

Gelelim özete. Ürün genel olarak fiyatının karşılığı diyebilirim. Bazı yerlerde fiyatı düşürmek için ucuz ürünler tercih edilmiş. Bir üst fotoğraftaki plastikler buna örnek gösterilebilir. Ancak sorun yapacak gibi değil. Tabi ki bunu uzun kullanım sonucunda göreceğiz. Renkli kısımlar ise sanırım alüminyum. Gayet kaliteli duruyor. Kablosu da örgülü. Kalite olarak beğenmediğim tek kısım kulaklığın üst kısmı oldu. Yıpranmaya müsait. Konfora gelince şimdilik gayet iyi ve ağırlığı da rahatsızlık vermiyor. Gayet konforlu olduğunu söyleyebilirim. Ancak yeni nesil kulaklıkların alternatifini bulamadığım şekilde hepsinde bir durum var ki nefret ediyorum. Ancak alışmak zorundayız. Kulaklığın alt kısmında, yani kulak memesinin altına gelen kısımda bir açıklık var. Bu Corsair Void'den Arctis 7'ye kadar her kulaklıkta var. Bu kulaklığa has bir şey değil. H1500'den beri 5. kulaklığım ancak hepsi aynı. Mecburen alışacağım. Genel anlamda kulaklık böyle. Önerir misin derseniz, eğer şu malum markaların kulaklıklarını alacaksanız, onun yerine bunu alabilirsiniz. Bu bütçe için gayet iyi buldum ben. Malum doların durumu ortada. Ha fiyata gelmişken Teknostore'dan ürünü 230 TL'ye aldım. Linkini paylaşacağım.

Mikrofon testi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son olarak bne:

05c5f2fb-3568-4896-b34b-3c692e4ca13c.jpg

Kulaklığı CS:GO ve RDR2'de deneyimledim arkadaşlar. Çevresellik konusunda hiç de fena değil. 7.1 kadar çarpraz seslere nokta atışı yapamasa da genel olarak çevresel bir ses sunuyor. Sesin çarprazdan geldiği anlaşılıyor rahatça. Ses şiddeti de gayet iyi. CS:GO'da düşük seviyeli ayak sesleri de duyulabiliyor.

Hayırlı olsun öncelikle. Ekolayzer ayarını Realtek HD Audio Yöneticisinden yapabilirsin. Eğer aramada çıkmıyorsa Denetim Masası -> Donanım ve Ses sekmesine gel. Orada en altta görebilirsin Realtek'i.

1618415823265.png

Sonrasında yukarıdan önce Hoparlör sonra Ses Efekti sekmesine gelip aşağıdaki EQ butonunun altındaki simgeye tıklarsan elle ayar yapabilirsin.

1618415875407.png

Hayırlı olsun öncelikle. Ekolayzer ayarını Realtek HD Audio Yöneticisinden yapabilirsin. Eğer aramada çıkmıyorsa Denetim Masası -> Donanım ve Ses sekmesine gel. Orada en altta görebilirsin Realtek'i.

Eki Görüntüle 974428

Sonrasında yukarıdan önce Hoparlör sonra Ses Efekti sekmesine gelip aşağıdaki EQ butonunun altındaki simgeye tıklarsan elle ayar yapabilirsin.

Eki Görüntüle 974432
Teşekkürler abi :).

Eki Görüntüle 974428

Eki Görüntüle 974432
Abi öncelikle selamlar kulaklığın bazen kulağımı sıktığını hissediyorum benden mi kaynaklı yoksa sendede oluyor mu?

Son düzenleme:
Hayırlı olsun öncelikle. Ekolayzer ayarını Realtek HD Audio yöneticisinden yapabilirsin. Eğer aramada çıkmıyorsa Denetim Masası -> donanım ve ses sekmesine gel. Orada en altta görebilirsin Realtek'i.

Eki Görüntüle 974428

Sonrasında yukarıdan önce hoparlör sonra ses efekti sekmesine gelip aşağıdaki EQ butonunun altındaki simgeye tıklarsan elle ayar yapabilirsin.

Eki Görüntüle 974432

Hocam uzun bir süre sonra yazıyorum ama benim kulaklığımın yanında gelen Y kablo biraz sıkıntılı çıktı. Tronsmart'dan yeni bir kablo göndermelerini istedim ama verecekleri cevabı bilmediğim için bir Y kablo almak istiyorum önerdiğiniz bir kablo var mı?

Abi öncelikle selamlar kulaklığın bazen kulağımı sıktığını hissediyorum benden mi kaynaklı yoksa sendede oluyor mu?
İlk taktığımda birkaç dakika evet. Sonrasında fark etmiyorum.

Hocam uzun bir süre sonra yazıyorum ama benim kulaklığımın yanında gelen Y kablo biraz sıkıntılı çıktı. Tronsmart'dan yeni bir kablo göndermelerini istedim ama verecekleri cevabı bilmediğim için bir Y kablo almak istiyorum önerdiğiniz bir kablo var mı?
Kablo önerisi yapamam açıkçası hiç araştırmadım. Bunun için yeni konu açabilirsin. Y kabloda sorun varsa servise gönderebilirsin.

İlk taktığımda birkaç dakika evet. Sonrasında fark etmiyorum.

Kablo önerisi yapamam açıkçası hiç araştırmadım. Bunun için yeni konu açabilirsin. Y kabloda sorun varsa servise gönderebilirsin.
Abi inanır mısın iade düşündüm de şuan hissetmiyorum bile geçti o his rahat geliyor baya.

@Akif hocam bir kaç arkadaşa sordum 3-4 saat kullanımdan sonra ağrı yapmaya başlıyormuş sizde de oldu mu aynı şey?
Kulağı acıtma vs.
Bugün alacağım son kez sorayım dedim.

3-4 saat boyunca aralıksız kullanıyorsan başka problemler de olur. Mesela bacakların ağrır, kan dolaşımın yavaşlar, vücudun zarar görür. 3-4 saat aralıksız kullanmanın kendisi baştan sakıncalı zaten. Saat başı kalkıp biraz dolanırsan hem bunu yaşamazsın hem de sağlığın daha az etkilenir. Ben otura otura fıtık oldum.

3-4 saat boyunca aralıksız kullanıyorsan başka problemler de olur. Mesela bacakların ağrır, kan dolaşımın yavaşlar, vücudun zarar görür. 3-4 saat aralıksız kullanmanın kendisi baştan sakıncalı zaten. Saat başı kalkıp biraz dolanırsan hem bunu yaşamazsın hem de sağlığın daha az etkilenir. Ben otura otura fıtık oldum.
Aralıksız değil hocam, dersler yüzünden kalkamıyoruz.10 dakika mola var ondada içeri gidip uzanıp dinleniyoruz.Geçmiş olsun bu arada.
Pedler kulağı rahatsız ediyor mu peki hocam?
Bu arada bu fiyat bandında önerebileceğin başka kulaklık var mı hocam?

Hayır rahatsızlık vermiyor. 3-4 saat boyunca kafanda tutacağın bir senaryo varsa her kulaklık rahatsız eder merak etme Sono gayet rahat. :D Teşekkür ederim.
Bütçe biraz daha artarsa Cooler Master CH321 var ancak denemedim.

Geri
Yukarı