Minibüste koltuktan beni kaldırıp yaşlıları oturuyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanane dostum oraya para veriyor ister oturur ister kalkar
Bu yanlış birşey. İster oturur ister kalkar, çok bencilce.

Ben zaten teknik olarak oturmuyorum, çünkü uzun boyluyum, dizlerim sığmıyor. Gerçekten dizlerim, önümdeki yolcunun koltuğunun arkasına bastırıyor. Çünkü sığmıyorum. Kullandığım tek toplu ulaşım aracı; 2+1 şehirlerarası otobüsü :)

Gelen kişi yaşlıdır, işçidir, hamiledir, engellidir. Eyvallah. Başımın üstünde yeri var. Onlar bana sormadan direkt kalkarım. Benim ahlâkım ve etik kurallarıma sığmaz numara yapmak. Ama bende yoruluyorum. İnsanız yani. Ama karşımdaki daha yorgunsa, ona veririm. Gocunmam. Laf da yapmam. "Bence" doğru olan da budur. Ama herkesten aynı ahlâk ve etik kuralları bekleyemeyiz.

@LordUltimate, doğrudur. Bu tarz şeylere de ayar oluyorum. Ben zamanında uzun bir süre hastanede yattığımı hatırlarım, o anda bile beni yerimden kaldırmaya çalışıyorlardı.

Kimse kimseye yer vermek zorunda da değil.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Türkiye'de hak aramak? Sen ciddi misin :)

Ben gerçekleri söylüyorum. Bu dediğini yap, yarın darp raporu al, git emniyete. Bak bakalım neler oluyor.

Burası Türkiye. Norveç, İsveç, Kanada değil.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Eee, yine aynı yere geldik. O adam topladı, seni emniyet çıkışı dövdü. Sen de adam topladın, onu mesai çıkışı dövdün. Ne değişti?

Sen varya, tam bir klasik Türkiye vatandaşısın. Ne bir gram eksik, ne bir gram fazla.

Sen bu kafayla çok yaşamazsın. Söyleyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı