Mining amacı nedir?

JacK01

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bitcoin madenciliği dediğimiz şey nedir, ne yapıyoruz? Karşılığında aldığımız kripto para.
Miningde PC'miz ne yapıyor? Detaylı açıklarsanız sevinirim.

Şöyle düşün o bilgisayarından bir parça alıyor (kullanıyor) karşılığında sana para veriyor.

Soruyu kim soruyor peki?

Kim alıyor?

Bağlandığınız sunucu, herkese birer adet soru veriyor. Çözen her kişiye yeni bir soru veriyor.

7567567.png

Güzel sanatlar düşünüyorum.

Bağlandığınız sunucu, herkese birer adet soru veriyor. Çözen her kişiye yeni bir soru veriyor.

Eki Görüntüle 971649

Güzel sanatlar düşünüyorum.

Şifre koruma duvarı örüyor gibi bir şey galiba, şimdi düşününce tüm dünya bunu yapıyorsa hacklenmesi imkansız bir güvenlik duvarı oluşturuluyor vaybe sisteme bak, yanlış yorumladıysam düzeltin sadece tahmin yaptım.

Şifre koruma duvarı örüyor gibi bir şey galiba, şimdi düşününce tüm dünya bunu yapıyorsa hacklenmesi imkansız bir güvenlik duvarı oluşturuluyor vaybe sisteme bak, yanlış yorumladıysam düzeltin sadece tahmin yaptım.
Blockchain'in hacklenmesi imkansıza yakın evet. Fakat hiçbir şey imkansız değildir, bu hacklenmeyeceği anlamına gelmez.

Hocam hâlâ cevabımı alamadım.
Bu dev şirketlerin 1000 halısaha mining rig kurma gücü var peki neden biz yapıyoruz? Bu işte bir iş var.

Hocam hâlâ cevabımı alamadım.
Bu dev şirketlerin 1000 halısaha mining rig kurma gücü var peki neden biz yapıyoruz? Bu işte bir iş var.

Biraz mantıklı düşünseniz anlayacaksınız aslında, ben tek bilgisayarla yapıyorum. Neden yapıyorum, çünkü harçlığımı çıkartabiliyorum. 1 ayın sonunda 800 TL kazanıp, 30 TL'sini elektriğe veriyorum, 770 TL'si ise bana kalıyor.

Ayrıca coin işi riskli bir iştir, hiçbir büyük şirket o riske girmez. Neden risklidir açıklayayım. Siz bir coin aldığınız zaman, o coin çok yükselebilir veyahut çok düşebilir. Tamamen şans işidir.

Geri
Yukarı