Mining için 50-60 bin TL ekran kartı önerisi

slymngk62

Hectopat
Güncel kur ve elektrik fiyatlarının artmasından dolayı, sizlerden tavsiye istiyorum.

Yaklaşık olarak ekran kartına ayırdığım bütçe 50-60k arasıdır. Sizce F/P olarak mining için hangi ekran kartından almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
3090 zaten 45k zorlasan 40k eğer gerçekten almak istiyorsanız eth düşsün nisan gibi alın kazın eth yükselince satın, 2024 2025 te rig kuracaksanız onu bilemem

ama en karlısı antminer e9

ama şahsen troll soru bence

Dostum en mantıklısı şuan için:

Bu karttan 5 adet al. Düzgün ayarlarla 250MH/s kazım gücü elde edebilirsin. Uygun BIOS'u atıp kullanabilirsin. Yaklaşık aylık 3250TL kazanç sağlarsın. (Sana kalan para.) Yani 1.5 seneye sistem kendini amorti eder. Uygun ayarlarda sistem sorunsuz minimum 4 sene çalışacaktır. (Yeni mimari :) )

3090 zaten 45k zorlasan 40k eğer gerçekten almak istiyorsanız eth düşsün nisan gibi alın kazın eth yükselince satın, 2024 2025 te rig kuracaksanız onu bilemem

ama en karlısı antminer e9

ama şahsen troll soru bence
Troll değil :)

bu konuda pek bir bilgim yok, ASIC Makine düşünmüyorum, Ekran kartı ile başlangıç yapmak daha iyi olacaktır.

Bazı ekran kartları daha fazla ısınıyor ve daha fazla elektrik tüketiyor.

Bundan dolayı orta seviye ekran kartı alıp mı devam etmeliyim, yoksa üst düzey kart mı almalıyım. Marka model önerisi alabilirim.
Dostum en mantıklısı şuan için:

Bu karttan 5 adet al. Düzgün ayarlarla 250MH/s kazım gücü elde edebilirsin. Uygun BIOS'u atıp kullanabilirsin. Yaklaşık aylık 3250TL kazanç sağlarsın. (Sana kalan para.) Yani 1.5 seneye sistem kendini amorti eder. Uygun ayarlarda sistem sorunsuz minimum 4 sene çalışacaktır. (Yeni mimari :) )
amorti süresi 1.5 olmaması için, kartların aslında illa sıfır olmasına gerek yok, temiz ikinci el ekran kartı da olabilir.

fazla ısınmayan, ve çok aşırı elektrik tüketimi olmayan F/P ekran kartı önerilerine açığım.

3-4 Aylık bir sistem denemesinden sonra 100-150k arası daha ekleme yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı