Mining için kart önerisi

MustafAlpha

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yazın mining işine girişmek istiyorum ama bu ETH 2.0 muhabbetinden dolayı ETH'de GPU mining bitecek. O yüzden 8 GB yerine 4 GB ekran kartları almak istiyorum. Başta alacağım ekran kartı sayısı 2 ama ileride yavaş yavaş yükselteceğim. 2 ekran kartıyla olmaz denmesini saçma buluyorum, ufak ufak başlamak gerekli bence. O yüzden ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. RX470, RX570, RX580 vb NVIDIA tarafı da olur. Aylık 500 ya da 400 TL kar getirmesi benim için oldukça makul. Kazmak istediğim coin'ler Raven veya Etc, önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Biraz bakınmayla GTX 1070'in performanslı olduğunu gördüm, fakat stoğu yok. Performanslı olmasının sebebi de saniyede 30 mH kazıp, diğerlerine nazaran daha az elektrik tüketmesi.

Aylık sana kar değil 500₺ getirmez.

"Kar"dan kasıt nedir? Elektrik masrafını çıkarttığında geri kalanı kar olmuyor mu? Tek bir ekran kartıyla yapmaya kalktığında bile "kar" elde edilebilir. İnsanlar buraya çok takılıyor çünkü. Ben de fazla ilgili olmadığımdan soruyorum.

Tek kartla üç bin- beş bin kazanırım kafasında başlıyor çoğu onun da bilincindeyim :)

Merhaba arkadaşlar, ben yazın mining işine girişmek istiyorum ama bu ETH 2.0 muhabbetinden dolayı ETH'de GPU mining bitecek. O yüzden 8 GB yerine 4 GB ekran kartları almak istiyorum. Başta alacağım ekran kartı sayısı 2 ama ileride yavaş yavaş yükselteceğim. 2 ekran kartıyla olmaz denmesini saçma buluyorum, ufak ufak başlamak gerekli bence. O yüzden ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. RX470, RX570, RX580 vb NVIDIA tarafı da olur. Aylık 500 ya da 400 TL kar getirmesi benim için oldukça makul. Kazmak istediğim coin'ler Raven veya Etc, önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
ETH 2.0'a geçişe hazırlığı geçtim öyle ya da böyle 4GB kartlardan uzak durun. Geçiş çok kolay olmayacak gibi zira 1 Aralık 2020'de başlayacak dendi ama ne ses var ne seda. Muhtemelen 2021'in sonlarına, bir ihtimal ortalarına doğru geçebilirsek geçeriz. Kaldı ki geçtikten sonra da elinizde güçlü bir kart bulunması daha iyi olur. 4GB önermiyorum.

Stoklar geldiğine mh/s değerlerine bakarak yüksek VRAM'li ekran kartları alın ki geleceğe de yatırım olsun. Şu anda ekran kartı almak enayilikten başka bir şey değil. Kısacası bir ekran kartı önerisi için stoklar geldiğinde konu açmanız daha sağlıklı olacaktır. Elinizdeki bütçeyi de ona göre harcarsınız.

"Kar"dan kasıt nedir? Elektrik masrafını çıkarttığında geri kalanı kar olmuyor mu? Tek bir ekran kartıyla yapmaya kalktığında bile "kar" elde edilebilir. İnsanlar buraya çok takılıyor çünkü.

Masrafı sadece elektrik değil. Ekran kartı kullanılmaz hala gelecek birkaç ay sonra.

"Kar"dan kasıt nedir? Elektrik masrafını çıkarttığında geri kalanı kar olmuyor mu? Tek bir ekran kartıyla yapmaya kalktığında bile "kar" elde edilebilir. İnsanlar buraya çok takılıyor çünkü. Ben de fazla ilgili olmadığımdan soruyorum.

Tek kartla üç bin- beş bin kazanırım kafasında başlıyor çoğu onun da bilincindeyim :)

Herkes 78 ekran kartının 20k dolar aldığını, o zaman 7 ekran kartının 2K dolar aldığını sanıyor.

Masrafı sadece elektrik değil. Ekran kartı kullanılmaz hala gelecek birkaç ay sonra.
Birkaç ay diye bir şey yok. Isı kontrol altında olduğu sürece bu yılları da bulabilir. Önemli olan kişinin kartları hangi sıcaklıkta, hangi voltajda ve hangi stabil MHz'lerde çalıştırdığı. Yani dikkat eden birisi %90 kartın parasını amorti etmeyi geçtim o karttan iki tane daha alabilecek seviyeye rahat rahat gelecektir.

%10 ihtimalle de beceremezler, kart sıkıntılı olur, ani bir voltaj dalgalanması (dandik PSU en büyük sebebi bunun), ısının artması -ve kişinin fark etmemesi- gibi sebeplerden kart mevta olur. Orası kullanıcının bileceği iş.

Geri
Yukarı