Mining ile para kazanmak neden bu kadar kolay?

JenLedger

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:/Program Files/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Satış Yöneticisi
Arkadaşlar mantığım almıyor. Bir sürü kişinin mining yaptığını görüyorum. Arkadaşım da yapıyor. Ben de yapmak istiyorum ama mantığıma oturtamıyorum. Mining duyduğuma göre çok güzel kazandırıyor ama... Bu işin bir "ama" kısmı olması gerekiyor. Neden herkes yapmıyor o zaman bu işi? Madem bu kadar kolay. Ben bunun mantığını anlayamıyorum bir türlü. Girmeyenler neden girmiyor? Riski nedir? Bunun yasal olup olmadığıyla ilgili mi? Harcayacağın parayı 10 ay bile olmadan amorti edersin diyorlar. Ama işte bu işin bir "ama" kısmı olması lazım.

Girmeyen arkadaşlar varsa bu işe, neden girmediniz?

Kafayı yedim, yardım edin. 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında o kadar kolay değil. Burada herkes tek ekran kartı ile girdiği için basit gözüküyor ama 10 ayda amorti etmesi için onlarca kartın olması gerekiyor. Bunun kurulumu olsun ekran kartlarının ayarı olsun ekran kartlarının temizliği olsun baya zor bir şey. Burada tek kart ile giren arkadaş bile ekran kartının ideal ayarlarını bulmakta zorlanıyor, bir de 10 tane kartın ayarıyla uğraştığını düşünün. Ayrıca bunun için ciddi bir sermaye gerekiyor.

Aylık gelen miktar %100 kâr olarak görüyor çoğu kişi. Sizin de dediğiniz gibi en az 8-10 ay gibi bir amorti süresi var o da her şey istenildiği gibi giderse.

İyi bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.
Bu iş için kredi çekip sistem alanlar bile var.
Ayrıca en az ilk 8 ay civarı aldığınız sistemin parası anca çıkıyor.
Yasadışı bir olay yok.
İşte bana hala mantıksız geliyor nedense.

Yakın arkadaşım tek ekran kartı ile başladı mining yapmaya. Kendi Rx-470'i ile. Aylık en az 400-500 getirdiğini gösteriyor sistem üzerinden. Elektriğin de çok gelmediğini söylüyor. Bana hala bir şeyler garip geliyor.

Arkadaşlar mantığım almıyor. Bir sürü kişinin mining yaptığını görüyorum. Arkadaşım da yapıyor. Ben de yapmak istiyorum ama mantığıma oturtamıyorum. Mining duyduğuma göre çok güzel kazandırıyor ama... Bu işin bir "ama" kısmı olması gerekiyor. Neden herkes yapmıyor o zaman bu işi? Madem bu kadar kolay. Ben bunun mantığını anlayamıyorum bir türlü. Girmeyenler neden girmiyor? Riski nedir? Bunun yasal olup olmadığıyla ilgili mi? Harcayacağın parayı 10 ay bile olmadan amorti edersin diyorlar. Ama işte bu işin bir "ama" kısmı olması lazım.

Girmeyen arkadaşlar varsa bu işe, neden girmediniz?

Kafayı yedim, yardım edin. 😀
Kötü bilgisayar.

Aslında o kadar kolay değil. Burada herkes tek ekran kartı ile girdiği için basit gözüküyor ama 10 ayda amorti etmesi için onlarca kartın olması gerekiyor. Bunun kurulumu olsun ekran kartlarının ayarı olsun ekran kartlarının temizliği olsun baya zor bir şey. Burada tek kart ile giren arkadaş bile ekran kartının ideal ayarlarını bulmakta zorlanıyor, bir de 10 tane kartın ayarıyla uğraştığını düşünün. Ayrıca bunun için ciddi bir sermaye gerekiyor.
Amortide 1 veya 10 kart olmsası neyi değiştiriyor ? Toplam Gelir/Ekran Kartı Sayısı ile hesaplanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı