Mining nasıl yapılmalı?

Hasan Futbol

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iş hayatımda psikolojimi bozacak şekilde yorulduğum için mining işine girmekte karar kıldım. Evimde Zotac GTX 1060 6 GB AMP Edition ekran kartına sahip toplama bilgisayarım var. Buna ek olarak dün Modartpc'nin yayınladığı sistemi aldım. Hiç mining yapmadığım için 0 tecrübeye sahibim. Şimdi bende 2 kasa olacak ne yapmalıyım? Eski kasadan sadece ekran kartını çıkarıp diğer parçaları satmalı mıyım? İşlemci ile mining diye bir şeyde duydum çünkü hem ekran kartı hem işlemci aynı anda mining olmuyordur herhalde. Eski kasada ki ekran kartını çıkarıp yeni kasama taksam sığar mı? Bu şekilde yapmam mı mantıklı olur? Yeni kasam da da mining için yaramayacak ne var onları da satayım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ile eğer Ryzen 3000 serisi veya 5000 serisi bol çekirdekli işlemci yoksa çok fazla gelir getirmez.

Ama sistem parçaları satılıp ekran kartı ve mining anakartı alınabilir. Belki ekran kartları yine satılıp RTX 3070 veya 3080 alınabilir. (LHR kırılmış galiba)

Bu şekilde bir şey yapılabilir.

Sistem Bileşenleri: Gigabyte B540M S2H Gigabyte RTX 3060 OC Edition 3 Fanlı Ekran Kartı AMD Ryzen 5 3600 İşlemci WD 500GB M2 SSD NZXT H510 RGB Kasa Evga 600 Watt 80+ Güç Kaynağı Xigmatech Soğutucu

Elinizdeki parçalarla mı ilerlemeyi düşünüyorsunuz yoksa yatırım yapma planınız var mı?
Cevap verdiğiniz için sağolun. Açıkçası hangisi karlı olursa onu yapayım diyorum. Eğer sizler bu sistemleri satıp başka sistem al öyle mining yap diyorsanız öyle yapayım?

Cevap verdiğiniz için sağolun. Açıkçası hangisi karlı olursa onu yapayım diyorum. Eğer sizler bu sistemleri satıp başka sistem al öyle mining yap diyorsanız öyle yapayım?
İki farklı sistem olması mantıksız. Sadece mining için mi kullanacaksınız yoksa günlük kullanım da yapacak mısınız bilgisayarda?

İki farklı sistem olması mantıksız. Sadece mining için mi kullanacaksınız yoksa günlük kullanım da yapacak mısınız bilgisayarda?
Günlük kullanım için kullanmam. Bunlar dışında bilgisayarım var. Belki haftada bir iki oyun oynayabilirim onun dışında full mining

Günlük kullanım için kullanmam. Bunlar dışında bilgisayarım var. Belki haftada bir iki oyun oynayabilirim onun dışında full mining
O zaman sistemi bire düşürün, arta kalan parçaları satın. Bir tane sistemi yazmışsınız, diğerini de yazın isterseniz, sonra mantıklı olana göre ilerleyelim.

İşlemcisi i5 6500, anakart msı b150 m bazooka, ram gskill 2133 mhz 16 gb ram ,ssd 225 gb, harddisk 1 tb bunların markalarını hatırlamıyorum kasada zalman 600 w 6 fanlı kasa.

İşlemci ile eğer Ryzen 3000 serisi veya 5000 serisi bol çekirdekli işlemci yoksa çok fazla gelir getirmez.

Ama sistem parçaları satılıp ekran kartı ve mining anakartı alınabilir. Belki ekran kartları yine satılıp RTX 3070 veya 3080 alınabilir. (LHR kırılmış galiba)

Bu şekilde bir şey yapılabilir.

GPU mining ile işlemcinin alakası yok ki.
Edit: Konu sahibi CPU mining ile bir soru sormuş onu görmemişim.

Geri
Yukarı