Mining nedir?

kerem73

Hectopat
Merhaba bu ekran kartlarıyla yapılan mining nedir, ben de az çok biliyorum ama bu kazım performansı, bu ekran kartları neyi kazıyor somut bir şekilde anlatabilir misiniz?

Yasal mı?
Nasıl yapılıyor?

Neden güçlü ekran kartları istiyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İnsanlar kripto paraları cüzdanlar arasında gönderirken bunlar çok sayıda hesaplamalar eşliğinde yapılır. Bu işlemleri de ETH için konuşursak ekran kartları yapar. Kabaca böyle anlatabilirim.

Evet yasaldır. Büyük devletler de yapıyor mining işlemini.
Nasıl yapıldığı konusu ilk yazdığım paragrafın detaylı hali. İnternette birsürü bilgi var.
Yapılan işlemler ağır hesaplamalar. Bu nedenle güçlü bileşenlere ihtiyacınız var.

Mining Ekran Kartı üzerinden yapılan kartı yoran ve karttan miningin para birimi olan ethereum kazar. Bu işlem ekran kartına zarar verir ama kar sağlar. Yasaldır. Güçlü kartlar istemesinin nedeni kartların MHZ değeri arttıkça günlük kazanma miktarının artmasıdır. MSI afterburner ve diğer birkaç mining uygulamasından yapılıyor. Ethereum uda bir süre sonra bankadan TL olarak çekebiliyorsunuz.

Şöyle anlatayım, Bitcoin ödemelerini, para aktarmalarını vb. hesaplıyor (BlockChain) ekran kartınız. Bunun karşılığında size onların kazandığının çok çok az miktarı maaş olarak veriliyor.

Kesinlikle yasal, güçlü ekran kartı istemesinin nedeni hesaplama gücünün daha fazla olması.

Tamamen yasal.
Tam bilmiyorum ama bazı programlar aracılığıyla coin düşürüyorlar.
Güçlü ekran kartlarının Mh/s değerleri daha yükseklere çıktığı için.

Mining Ekran Kartı üzerinden yapılan kartı yoran ve karttan miningin para birimi olan ethereum kazar. Bu işlem ekran kartına zarar verir ama kar sağlar. Yasaldır. Güçlü kartlar istemesinin nedeni kartların MHZ değeri arttıkça günlük kazanma miktarının artmasıdır. MSI afterburner ve diğer birkaç mining uygulamasından yapılıyor.
Zarar verdiğini nereden çıkardınız? Oyundan daha zararsız.

Uzun süre kullanımdan sonra kart eskiyor diye biliyorum. Eskidiği için zarar görüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı