Mining Rig için Asus P5P43TD ve Q8300 yeterli mi?

toygarr

Hectopat
Daha fazla  
Elimde şu an aktif kullandığım P5P43TD Asus anakart, 6 GB RAM ve Intel Quad Core 2 Q8300 işlemcili bir bilgisayar var. Yeni bir Rig kurmaya çalışıyorum ancak bütçem kısıtlı olduğu için, bu elimdeki sistemin üzerine ekran kartlarını bağlayarak çalıştırmayı düşünüyorum. PCI girişleri toplamda 5 adet bu anakartta, 6 adet GTX 1050 Ti gaming ekran kartı aldım. Eğer elimdeki sistem işimi görecekse 1 kartı yedeğe alıp bütçemi daha az sarsacağı için 5 kartla bu sistemden devam etmek istiyorum.

Bu sistemle sağlıklı kazım yapabilir miyim? Düşüncem simplemining yaparak HDD ve OS derdinden de kurtulmak, Roi'sini hesap etmedim tahminim bir seneyi bulacaktır ama önemli değil, yeterki mevcut anakart ve işlemcim işe yarasın israf olmasın.

Anakart ve işlemcinin linkleri;
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde şu an aktif kullandığım P5P43TD Asus anakart, 6 GB RAM ve Intel Quad Core 2 Q8300 işlemcili bir bilgisayar var. Yeni bir Rig kurmaya çalışıyorum ancak bütçem kısıtlı olduğu için, bu elimdeki sistemin üzerine ekran kartlarını bağlayarak çalıştırmayı düşünüyorum. PCI girişleri toplamda 5 adet bu anakartta, 6 adet GTX 1050 Ti gaming ekran kartı aldım. Eğer elimdeki sistem işimi görecekse 1 kartı yedeğe alıp bütçemi daha az sarsacağı için 5 kartla bu sistemden devam etmek istiyorum.

Bu sistemle sağlıklı kazım yapabilir miyim? Düşüncem simplemining yaparak HDD ve OS derdinden de kurtulmak, Roi'sini hesap etmedim tahminim bir seneyi bulacaktır ama önemli değil, yeterki mevcut anakart ve işlemcim işe yarasın israf olmasın.

Anakart ve işlemcinin linkleri;
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Gtx 1050ti ile yapabilirsiniz.
Tanesi 185sol/s veriyor giriş için yeterlidir.
Bendeki rig de şuan 3 adet'i 1050ti olarak çalışiyor

gtx 1050ti'lerin hepsi aynı sol değerini vermiyor tabi 185 sol veren asus strix modeli diğerleri 165. 170 arası veriyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı