Mining sırasında GTX 1060 ''Etkin Değil''e düşüyor

• Konuyu başlatan SCN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 3B
Zaten böyle söyleyeceğinizi bildiğim için modeli söylemiyordum.

Ben kar etmek için değil denemek için veya bilgisayarı kullanmadığım zaman değerlendirmek için soruyorum. Neden ısrar ediyorsunuz indirdiğimiz o gerekli dosyalar SSD'ye kalıcı hasar mı verir?
Bilgisayarı kullanmadığınız zaman 20 saat ve üstü değilse girişmeyin yoksa zarar edersiniz, günlük elektriği bile çıkartamazsınız.

Yine de ben zarara girmek istiyorum ve ısınma sorununu umursamıyorum diyorsanız söylemeniz yeterli, gerekli linkleri atarım.

Ben ısrar etmiyorum hocam, siz zarara girmeyin diye uğraşıyorum.

Bilgisayarı kullanmadığınız zaman 20 saat ve üstü değilse girişmeyin yoksa zarar edersiniz, günlük elektriği bile çıkartamazsınız.

Yine de ben zarara girmek istiyorum ve ısınma sorununu umursamıyorum diyorsanız söylemeniz yeterli, gerekli linkleri atarım.

Ben ısrar etmiyorum hocam, siz zarara girmeyin diye uğraşıyorum.
Öyle bir şey yok, onu nereden çıkardınız? Bir saniye kazmak bile kâr ettirir. Ben her gün 15 saat civarı kazıyorum örneğin, zarar mı ediyorum demek bu şimdi?

Evet neler yapmam gerektiğini zahmet olmazsa atar mısınız, ben zaten bilgisayarı ısınacak kadar zorlamayacağım belki ileride değerlenir diye arada bir 5-10dk çalıştırıp biriktireceğim. En fazla yarım saat zorlarım yemek yiyip gelene kadar. Yoksa saatlerce riske atamam teknoloji şans işi

Öyle bir şey yok, onu nereden çıkardınız? Bir saniye kazmak bile kâr ettirir. Ben her gün 15 saat civarı kazıyorum örneğin, zarar mı ediyorum demek bu şimdi?

Hayır hocam zarar etmiyorsunuz ama kazandığınız paraya değmiyor. Kendi kartıma göre, 24 saatte 25 TL civarı kazanabilme şansım varken, neden 15 saat yapıp 5, 10 TL kazanayım? Kartımı yorduğuma değmez, şahsi fikrim tabii ki. Günlük birkaç saat yapmak da zarar ettirir veyahut ucu ucuna yetiştirir.

Üstüne arkadaş sadece 5, 10 dakika yapmaktan bahsediyor, bu kesinlikle zarar ettirir.

Hayır hocam zarar etmiyorsunuz ama kazandığınız paraya değmiyor. Kendi kartıma göre, 24 saatte 25 TL civarı kazanabilme şansım varken, neden 15 saat yapıp 5, 10 TL kazanayım? Kartımı yorduğuma değmez, şahsi fikrim tabii ki. Günlük birkaç saat yapmak da zarar ettirir veyahut ucu ucuna yetiştirir.
Tamam da kullanıldığı süre boyunca elektrik harcıyor. Ben günde 15 saat kazarak brüt 20 TL civarı kazanıyorum, geri kalan vakitte de oyun oynuyorum. Kazandığım para ise net olarak 18.5 TL civarı oluyor.

Tamam da kullanıldığı süre boyunca elektrik harcıyor. Ben günde 15 saat kazarak brüt 20 TL civarı kazanıyorum, geri kalan vakitte de oyun oynuyorum. Kazandığım para ise net olarak 18.5 TL civarı oluyor.

Kartınızın ve kasanızın harcadığı elektrik faturayı karşılayabiliyorsa yapabilirsiniz. Mh değeri fazla yüksek olmadığı halde az bir süre mining yapmak zarar ettirir veyahut ucu ucuna yetiştirir hocam.

Kartınızın ve kasanızın harcadığı elektrik faturayı karşılayabiliyorsa yapabilirsiniz. Mh değeri fazla yüksek olmadığı halde az bir süre mining yapmak zarar ettirir veyahut ucu ucuna yetiştirir hocam.
Şu an kazım yapma yeteneğine sahip olup zarar ettiren bir kart yok. Eğer kartın yanında 24 saat 4K'da render alan bir 11900K yoksa zarar etmek imkansızdır.

Şu an kazım yapma yeteneğine sahip olup zarar ettiren bir kart yok. Eğer kartın yanında 24 saat 4K'da render alan bir 11900K yoksa zarar etmek imkansızdır.

RTX 2060 6 GB, 30 Mh 120W değeri ile "24 saatte" 2 dolar kazandırıyor, bunu birkaç saate göre hesaplarsanız her türlü zarar olduğunu anlayabilirsiniz. Zarar etmese bile cebinize en fazla birkaç TL kalır.

RTX 2060 6 GB, 30 Mh 120W değeri ile "24 saatte" 2 dolar kazandırıyor, bunu birkaç saate göre hesaplarsanız her türlü zarar olduğunu anlayabilirsiniz.
Hocam ona bakarsanız bir kaç bitcoin ile pizza alan adam da bugüne kıyaslayınca zarar etti. Ekran kartının kazandığı coini satmayıp tutma yöntemi gibi birşeyler yapsak yok mu yöntemi? İleride değerlenirse satmak için
Doge Eth falan nasıl kazabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı