Mining sırasında kartı hasar alan var mı?

Arkadaşlar merakımdan soruyorum. Ben de başlamayı düşünüyorum, aramızda var mı mininge başladıktan sonra kartı hasar gören? Bu arada benim kart 5600 XT ve iyi bir kazım yapılır mı bu kart ile?
Yapılır. Kartın ne zaman zarar göreceği belli olmaz. Kimisi çok uzun süreler mining yapsa da kart sorunsuz çalışıyor. Kimisinde de hemen bozuluyor ya da performansı düşüyor.

Miningi yapmaya başlar başlamaz zarar görmeye başlıyor çünkü kart yıpranmaya başlıyor ayrıca o kartla zararına yaparsınız.
Mesajındakş iki nokta da saçma ve yanlış. Mining karta zarar vermez. En basitinden bende 2070S var, oyunlarda 65 derece dolaylarına geliyor, 250W gibi güç tüketimi var. Mining yapmak istesem neredeyse fan çalıştırmasam bile oluyor, basit bir iki ayarla 80-100W gibi sabitleyebiliyorum kartı. Yani cahil değilsen miningle karta zarar verme ihtimalin çok düşük, aksine oyunda daha çok zarar verebilirsin. Gelelim zarar kısmına, 5600XT şu an piyasadaki en karlı kartlardan, abisi 5700XT gibi kazım konusunda aşırı iyi, kendisinden birkaç model yüksek Nvidia'larla aynı hızda kazıyor.
Bir dahaki sefere bildiğin bir konuda mesaj yazmanı öneririm.

Hocam fatura vs. göz önünde bulundurarak zararına yapmaz mı? Affedin yanlış bilgi verdiysem.
Hayır. 2060 Super ile mining yapıyorum. 5600XT'nin mining performansı 2060 Super ile aynı. Dünkü gelirim 24 saatte:
1620850793782.png
Elektrik faturası taş çatlasın +100 TL gelecektir 5600XT ile. 2100 TL - 100 TL.

Bir şeyi bilmeden ne güzel yorum yapıyorsun 😂 o kartla ayda şu anki kurla ortalama 300 dolar kazanır. 100 TL elektrik yakar fazladan hemen hemen. Aynen bak zararına 😂

Öyle demeyin hocam. Adam kendi çıkarını gözetiyor. Şimdi o adam kazım yapmazsa kendisi 1.000.000\1 daha rahat kazım yapacak. Adam onu hesaplıyor.

Hiçte fazla olmadı şu anki kurla diyorum 3 gündür 2.5 kat civarı arttı kazançlar gir istediğin yerden hesapla 40mh 😁

Peki bir şey soracağım 27mhs ile ne kadar olur aylık? Benim baktığım yerlerde mi bir sorun var ne var anlamıyorum, size bir şey demiyorum yanlış anlamayın.
4 günde 27mhs ile 10-12 saat açıp 0.00228154 ETH çıkardım normal mi bu değer? 80TL yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı