Advertisement

Mining sistem için anakart ve işlemci önerisi

x4r

Hectopat
Tek 3060 Ti'li mining sistem kuracağım PSU'yu da bu PSU'yu alacağım. Büyük ihtimal bu sisteme en ucuza ve sıkıntı çıkarmıycak şekilde anakart ve işlemci önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

inPijamas

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Tir ná Lia
Bütçe belirtmemişsiniz, sadece mining için mi kullanılacak belli değil.

KS
KS
x4r

x4r

Hectopat
Bütçe belirtmemişsiniz, sadece mining için mi kullanılacak belli değil.

Sadece mining, o kadar pahalı anakarta gerek var mı? Bu ikili nasıl?

JSezar

Hectopat

Kaç ekran kartı kullanacaksın?

inPijamas

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Tir ná Lia

Attığım listedeki anakartı bununla değiştirip alabilirsin.

Rory

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trondheim
Mining sistemi için ne aldığınızın hiç önemi yok. Amd, intel, i7si pentiumu falan. Uyumlu en uyguna bulabildiğinizi alın. Çok fazla pcie slotu olursa anakartta ileride daha çok işinizd yarar. Yoksa donanımların gücü modeli vs önemsiz
Ekran kartı hariç diğer parçaların pek bir önemi yok biliyorum ama PSU da mı önemsiz?
Bence ne kadar kaliteli PSU alırsanız o kadar iyi çünkü sistem 7/24 çalışacağı için verimlilik ve elektrik tasarrufu açısından çok önem taşıyor.

Jordan Belfort

Kilopat
Yer
İstanbul
Ekran kartı hariç diğer parçaların pek bir önemi yok biliyorum ama PSU da mı önemsiz?
Bence ne kadar kaliteli PSU alırsanız o kadar iyi çünkü sistem 7/24 çalışacağı için verimlilik ve elektrik tasarrufu açısından çok önem taşıyor.

PSU önemli. Benim dediğim nokta, CPU, anakart, RAM, MHz falan bunlardı. Bunların tek amacı PC'yi çalıştırmak olacak. Ekran kartı önemli, PSU ise de önemli fakat 8 kart takılmayacak ise onda da düzgün bir şey alınabilir çok detaya bakmadam. Fakat bu iş için 1600WLILer güzel, çoklu kart takılabilir.

Yukarı