Mining virüsü nasıl silinir?

Ynka

Hectopat
Arkadaşlar, az önce bir siteden Türkçe yama yükledim kurulumu yaptım ama sitedeki yamalar virüslü imiş. Ben de hemen format atıyorum şimdi. Bu virüslerden kurtulabilirim, değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atarsanız büyük ihtimalle virüsten kurtulursunuz, Kaspersky veya Malwarebytes ile taratmayı deneyin eğer bir şey çıkmazsa format atarsınız.

Avast! veya KasperSky ile tarayın PC'yi. İki Programında Rescue Disc özelliği var bununla ilgili rehber olması lazımdı.

Arkadaşlar, az önce bir siteden Türkçe yama yükledim kurulumu yaptım ama sitedeki yamalar virüslü imiş. Ben de hemen format atıyorum şimdi. Bu virüslerden kurtulabilirim, değil mi?

Flash belleginiz var ise ona Kaspersky rescue disc kurun, sonra USB'den Boot edin. Krd ile tam tarama yapın. Bunun normal Kaspersky ile arasinda olan fark şudur; birisinde virüs çalışmaya devam eder ve tam olarak silinmeyebilir, diğerinde bir Linux dağıtımı virüs, hiçbir şey yapamaz. Bu sayede virüsü tamamen silebilirsin.

Şu an format atılıyor sonrasında Kaspersky ile tarama yaparım teşekkürler.
Bu arada site yamacı mı öyle bir şeyydi dikkat edin formda adına açılmış bir sayfa var.

Arkadaşlar format bitti değeler bu şekilde.

1624041935796.png

Geri
Yukarı