Mining yaparken ekran kartına ne oluyor?

Mining yaparken ekran kartı çalışıyor. Cevap soruda gizli.
Baktım öfke baloncukları yeşerecek açıklık getirim malzeme dayanımı vardır herşeyin bir insanın da ne kadar çok yorar isen bedenini o kadar çok deforme edersin. Ekran kartı da sürekli çalıştığı ve ısıya maruz kaldığı için deforma oluyor tabi hemen olmuyor eğer kart iyi üretilmiş ise. Diğer sorunuza gelecek olur isek madencilik dediğimiz şey kripto kodlardır yani siz şifreli algoritma yapıyorsunuz ve bunu ekran kartınızın performansı ne kadar iyi ise o kadar hızlı yapıyorsunuz bunun sonucunda şifreli bir kripto para çıkartıyorsunuz bu kod bir blok haline dönüşüyor en sonunda ve siz bir kripto para yapmış oluyorsunuz. Umarım tam olarak anlamışsınızdır, anlatabilmişimdir. @igdlacc

Mining yaparken ekran kartı çalışıyor. Cevap soruda gizli.

Çalışıyor fakat çalışırken ne yapıyor demek istiyor arkadaş. Oyun oynarken de ekran kartı çalışıyor fakat oyun oynadığı için ne yapıldığı belli. Kazı yaparken kazıyor fakat neyi? Nasıl bir olayı var onu anlamak istiyor. Bilen arkadaşlar açıklar umarım

Biraz teknik bir soru olacak ve soruyu düzgün sorduğumdan emin değilim ama, mining işlemi yapılırken ekran kartına ne oluyor? Ekran kartı nasıl kazı yapıyor, yani nasıl parayı kazanıyor, neden ekran kartının ömrü azalıyor bu işlemi yaparken? Umarım soruyu anlamışsınızdır biraz saçmaladım :D

Ekran kartı sahibine çalışıyor daha ne istiyorsunuz hocam hem oyun oynatıyor hem de size para kazandırıyor hem de ömrümden ömür gidiyor sakın yarı yolda bırakmayın o kartı.

Devamlı yüksek güçte çalışıyor ekran kartı. Bu da haliyle ömrünü azaltıyor. Bu güç de başka bilgisayarlardan işlem gücü olarak alınıyor. Kiralamak gibi.

Çalışıyor fakat çalışırken ne yapıyor demek istiyor arkadaş. Oyun oynarken de ekran kartı çalışıyor fakat oyun oynadığı için ne yapıldığı belli. Kazı yaparken kazıyor fakat neyi? Nasıl bir olayı var onu anlamak istiyor. Bilen arkadaşlar açıklar umarım

Evet sorum tam olarak bu.

Süper ayrıntılı bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim. Yapılan satın alımlarda fiş kesiliyor ya, işte o fişleri sen kesiyorsun. Bilgisayarın, daha doğrusu ekran kartın bir hesaplama işi yapıyor ve sonucu gönderiyor. Sonucunda da kazanç sağlıyorsun.
Bu durumda şu çıkarım yapılabilir. O fişi birden fazla kişi kesiyor ve sonuçlar aynı ise işlem onaylanıyor ve fiş kesenlere kazanç sağlanıyor.

Bu işlemde de güç harcanıyor. Ne kadar güç, o kadar işlem. Ne kadar işlem, o kadar çok kazanç. Kartlar kullanıldığı için ömrü gidiyor deniyor. Aslında oyun için üretilen kartların bazı parçaları (atıyorum kapasitörleri) bu iş için biraz daha dayanıksız oluyor ve mining yapılmış bir kartta potansiyel sıkıntı için ilk bakılacak parça o oluyor.
Bazı kartların ise kendisi kronik denebilecek şekilde hassas oluyor. Adam oyun oynasa da bir parça bozuluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı