Mining yaparken RX 5600 XT'ye zarar geliyor mu?

erentastan

Decapat
Daha fazla  
Ekte paylaştığım GPU-Z programı ile gösterilen bilgilere dayanarak, yaptığım mining işleminin ekran kartıma zarar vereceğini veya ömrünü azaltacağını söyleyebilir misiniz?
Verirse ne düzeyde verir?

Kart: XFX RX 5600 XT

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    170,2 KB · Görüntüleme: 98
Sıcaklıklar gayet iyi. Sıcaklıkları 50 civarında tuttuğunuz sürece hiçbir şey olmayacaktır.

Sadece 2-3 sene sonra fanları değiştirmeniz gerekebilir, 100 TL civarında fanlar satılıyor zaten.
GPU Load %99 yazması korkutuyor beni. Bu, ekran kartım tam yükte çalışıyor manasına mı geliyor? Eğer öyleyse sıkıntı çıkarmaz mı?

GPU Load %99 yazması korkutuyor beni. Bu, ekran kartım tam yükte çalışıyor manasına mı geliyor? Eğer öyleyse sıkıntı çıkarmaz mı?
Ekran kartınız oyunlarda da tam yükte çalışır. Ekran kartının tam yükte çalışması, tam verim alması demektir. Kötü bir şey değil yani.

Evet hocam tam yükte çalışıyor fakat korkmayın kartların temel amacı zaten yük altında kullanım, oyun için vs.

VRAM sıcaklığın yeterli düzeyde, bir sorun olmaz. Nedense diğer arkadaşlar GPU sıcaklığına bakmış. Ayrıca %99 load ibaresine takılmanızı anlamadım, zira oyunlarda da %100 kullanılıyor zaten %15-20 kullanılsa oyunlarda düşük FPS alırdın.

VRAM sıcaklığın yeterli düzeyde, bir sorun olmaz. Nedense diğer arkadaşlar GPU sıcaklığına bakmış. Ayrıca %99 load ibaresine takılmanızı anlamadım, zira oyunlarda da %100 kullanılıyor zaten %15-20 kullanılsa oyunlarda düşük FPS alırdın.
GPU sıcaklığı ile VRAM sıcaklığı orantılı olarak yükseldiği için, GPU sıcaklığının 50-55 arasında olması ideal görülüyor.

GPU'nun 50 olup da, VRAM'in 120-130 olduğunu görmedim hiç.

@erentastan CPU voltajı 800 civarı sanırım onu 700'e kadar indirmeyi dener misin?
Sıcaklıklar dedik. Vram sıcaklığı da gayet iyi.

Geri
Yukarı