Mining yapılan ekran kartının ömrü ne kadar kısalır?

Tam yükte çalışıyor ancak sıcaklık 60-62 civarında. Mining yaparken oyuna girmiyorum zaten.

Anladım hocam teşekkürler.
Uzun müddet tam güç kullanıldıkça kart sonuç aynı olacaktır.Mesela aliexpresste satılan kartların çocuğu mining için kullanılmış kartlardır.VRAM hasarlı oldukları için kısa sürede yüksek derecede çıkarlar oyun oynamak istediğin zaman fps düşmeleri kaçınılmaz oluyor.

Ne kadar uzun vadede? Kişisel bilgisayarım olduğu için beni minimum 4 sene falan idare etmesi gerekiyor.

Uzun süre için 62 yüksek bir değer. GPU voltajını biraz daha düşürüp, Memory'den arttırdığınızı biraz geri çekin. Power limiti bir tık düşürüp fan hızını arttırın. 58 ve altı uzun vadede sorun çıkarmaz. Ama yine de 2 yıl sonra termal macunu değiştirmen gerekir.

Mining ile oyunun pek farkı yok, mining şu kadar ömrümü götürür gibi mantıkta yok. Elektronik ürün bu 10 yıl miningde kalıp çalışadabilir, oyun oynarken bi sigorta atımında da gidebilir. Şans işi bu. Buna kimse kesin olarak birşey diyemez. Tabi sürekli aktif çalıştığı için her zaman bozulma riski var. Ama ömür götürür mantığı yanlış. İşte 5 ay kullanırsın 10 aylık ömrü gider vs o şehir efsanesi. Her kart her an bozulabilir. O yüzden miningde olsun olmasın kartının ne zaman bozulacağı muamma, şansına kalmış. 10 yıllık 9800GT'ler kullananlar var mesela, tamamen şans işi. Bir de işi sağlama almak var. Kaliteli PSU, anakart ve ekran kartı 3'ü sü olursa kartın bozulma oranı o derece düşer. Birde 62 derece yüksek bir değer, onun 40-45'lerde olması lazım. Fan ayarını 55-60 yapın. Ayrıca 1660 ikle mining neden yapıyorsunuz ki ayda ne kadar kazandırabilir ki? Ayda 300 TLgetirsin, risk almaya değmez bence. Çünkü sürekli aktif çalışan kart, sürekli denetiminizde olmalı. Atıyorum PSU' da kaçak oldu başladı kablo tutuşmaya, o an evde değilseniz geçmiş olsun kartı bırak ev bile gidebilir.

Mining ile oyunun pek farkı yok, mining şu kadar ömrümü götürür gibi mantıkta yok. Elektronik ürün bu 10 yıl miningde kalıp çalışadabilir, oyun oynarken bi sigorta atımında da gidebilir. Şans işi bu. Buna kimse kesin olarak birşey diyemez. Tabi sürekli aktif çalıştığı için her zaman bozulma riski var. Ama ömür götürür mantığı yanlış. İşte 5 ay kullanırsın 10 aylık ömrü gider vs o şehir efsanesi. Her kart her an bozulabilir. O yüzden miningde kartının ne zaman bozulacak muamma, şansına kalmış. 10 yıllık 9800GT'ler kullananlar var mesela, tamamen şans işi. Bir de işi sağlama almak var. Kaliteli PSU, anakart ve ekran kartı 3'ü sü olursa kartın bozulma oranı o derece düşer. Birde 62 derece yüksek bir değer, onun 40-45'lerde olması lazım. Fan ayarını 55-60 yapın. Ayrıca 1660 ikle mining neden yapıyorsunuz ki ayda ne kadar kazandırabilir ki? Ayda 300 TLgetirsin, risk almaya değmez bence. Çünkü sürekli aktif çalışan kart, sürekli denetiminizde olmalı. Atıyorum PSU' da kaçak oldu başladı kablo tutuşmaya, o an evde değilseniz geçmiş olsun kartı bırak ev bile gidebilir.
Ayda 650-700 TL net getirisi var.

Ayda 650-700 TL net getirisi var.
O kadar getirmesinin imkanı yok kardeşim çünkü kazım zorluğu arttı ayda şuan 400 bilemedin 450 getirir ki ETH' de düşüşte, yarın 1400'den 1200'e inerse aylık karın hop 300' lere indi anlamı yok bu paralar için kartı meşgul etmeye. Tabi bu benim görüşüm isteyen kartına istediğini yapabilir, isterse yakabilir.

O kadar getirmesinin imkanı yok kardeşim çünkü kazım zorluğu arttı ayda şuan 400 bilemedin 450 getirir ki ETH' de düşüşte, yarın 1400'den 1200'e inerse aylık karın hop 300' lere indi anlamı yok bu paralar için kartı meşgul etmeye. Tabi bu benim görüşüm isteyen kartına istediğini yapabilir, isterse yakabilir.
Kripto paraların düşmeyeceğini herkes biliyor. Düşse bile 1 ay bekler aynı fiyata satarsın.

Kripto paraların düşmeyeceğini herkes biliyor. Düşse bile 1 ay bekler aynı fiyata satarsın.
Şuan aylık getirisini söyledim ben.Yatırımlık yapacaksan orası ayrı. Ama şuan dediğim gibi aylık getirisi düşük, kazım zorluğu arttı, borsada hareket yok, ileride fırlayıp 2K da olabilir düşüp 700 dolarda. Burada herkes kendi hesabını kitabını yapacak.

Şuan aylık getirisini söyledim ben.Yatırımlık yapacaksan orası ayrı. Ama şuan dediğim gibi aylık getirisi düşük, kazım zorluğu arttı, borsada hareket yok, ileride fırlayıp 2K da olabilir düşüp 700 dolarda. Burada herkes kendi hesabını kitabını yapacak.
Günlük 20 TL civarı getirisi var, yatırımlık Ethereum almak ile kazmak arasında ben bir fark göremiyorum.

Bende 1660 Super'le mininge başladım sıcaklık değerim 60 üstüne çıkmıyor ayda hesapladım en kötü 500 TL civarı getirisi var oyun oynadığımdaki etkiyle neredeyse eşdeğer kullanıyorum kartı.
1616260989044.png

Not: Geçen nisanda aldım ekran kartını her hafta temizliyorum fanlarını vb havalandırma girişinde engel yok.
(Overclock biraz manuel oldu)

Geri
Yukarı