Mining yapılmış ekran kartı alınır mı?

Benim demek istediğim bunlar elektronik ve belli bir süre çalışma kapasiteleri var. Arabalarda da aynı mesela km si fazla olan motor daha az verimli çalışıyor. Ondan sormak istedim.

Benim demek istediğim bunlar elektronik ve belli bir süre çalışma kapasiteleri var. Arabalarda da aynı mesela km si fazla olan motor daha az verimli çalışıyor. Ondan sormak istedim.
Size şöyle bir örnek vereyim araba üzerinden. Bir araba düşünün 250 bin KM yol yapmış fakat sürekli olarak 4-5 bin devir aşağısına inmemiş. Bir araba daha düşünün o 300 bin KM yapmış fakat hiç zorlanmamış motoru 2 bin devir üstüne bile çıkmamış. Mining yapılan kartlar da az çok buna benzer, mining yapan kişinin ayarlarına bağlıdır yani. Her mining yapılan kart aynı değildir.

Mining yaptığınız kartları söylemeden mi satıyorsunuz?

Gelsinler anlasınlar bütün testleri yapsınlar.
Aynı yukarıda mining yapınca ekran kartı görüntüsü soluklasiyor diyen cok kafa yapısı var.
Adam 3 saat boyunca FurMark, MSI kompustor ve OCCT gibi bir sürü test etti. Kart buz gibi. Çok çok iyi dedi ve aldı gitti. Adam bilgisayarciydi ve bana ne dedi biliyor musun?
Mining yapılsaydı şu an ekran kartı kapanirdi.

Size şöyle bir örnek vereyim araba üzerinden. Bir araba düşünün 250 bin km yol yapmış fakat sürekli olarak 4-5 bin devir aşağısına inmemiş. Bir araba daha düşünün o 300 bin km yapmış fakat hiç zorlanmamış motoru 2 bin devir üstüne bile çıkmamış. Mining yapılan kartlar da az çok buna benzer, mining yapan kişinin ayarlarına bağlıdır yani. Her mining yapılan kart aynı değildir.

Tabii ki ama bu kullanılan kartların belli bir çalışma saat ömrü yok mu?

Bakımlarını zamanında ve aksatmadan yaptığında zaten o KM değerlerine çıkabiliyor hocam. Korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum şahsen. Bu ekran kartını almaya karar verdiğinizde satıcı size bundan bahsediyorsa ortada bir dürüstlük söz konusu. Kaç saat/yıl çalıştığı bilgisi, furmark testleri bilgisi ile daha şeffaf bi ticaret olabilir.

Araba mantığı yok işte bunda. Şöyle düşün, arabanın ecusunu arıza yapmadığı sürece 1 2 milyon km kullanırsın ama motorunu 500kda bir rektefiye ettirmen gerekir, ecuda böyle bir sorun yok çünkü ekuda aşınacak eskiyecek bir parça yok, bildiğin bilgisayar. Ekran kartları da bu şekilde. Düzgün mining yapılmış kartın tek eksisi soğutma sisteminde olur 7/24 çalıştığı ve dönen parça olduğu için. Onun haricinde arıza verme oranı oyun oynanan bir kart ile birebir aynı, tamamen şans yani.

Merhaba yüce bilge babapro21 engin bilgilerinle bizi aydınlattığın için teşekkür ederiz(!)
Şimdi rica ediyorum 5.sınıf fen dersi ödevlerini yapmaya git.
Bir de kendini çok akıllı sanıyor ya :D

Ben kendimi akıllı sanmıyorum.
Öyle bir şey demedim. Miningde yapıyorum yaptırdım da. İnan ki oyun oynamak daha sıkıntılı. İnanmiyorsan Wattmetre
İle oyun oyna. Watt ne kadar değişken görürsün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki ama bu kullanılan kartların belli bir çalışma saat ömrü yok mu?
Hocam bende R9 290 var, 1 kere güç kaynağımdan dolayı besleme arızası oldu yani çip veya bellek ile alakalı değil. Tamiri yapıldı ve üstünden 6-7 ay rahat geçti hala çatır çatır kullanıyorum. Ömrü elbette var fakat bakımlar ve kullanımı önemli. Mesela oyundan çıktıktan sonra bilgisayarı kapatacaksam kartın soğuyup 35-40 dereceye gelmesi için 1-2 dakika belkiyorum. Böyle kullanırsanız 300W TDP'li R9 290 bile dayanır senelerce. :D

Hocam bence alınmaz. Bir arkadaş ile 5-6 ay Rx 580 bi rig sistem kurduk hem zamanımız olmadığı için hemde elektrik zamları nedeniyle kartları satmaya karar verdik. Kartlardan birini kendi sistemimde test ettiğimde Benhmark testinde ilk aldığımda yaptığım test arasında bayağı yüksek fark var. İstediğin kadar bakımını yap, bir çok miningcinin elinde kaldı kartlar yüksek fiyattan satmaya çalışıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı