Mining yapılmış ekran kartı alınır mı?

Burada mantık hatası var, içten yanmalı motorlar mekanik parçalardır ve onlarca hareketi parçadan oluşuyor. GPU ve diğer bileşenler elektroniktir, hareketli parça değildir, sorun çıkartması çok daha zordur.

Fakat hiç sorun çıkartmaz değil, çıkartabilir.
Fakat GPU'lar sıcaklık kontrolü ile ömrü uzatılabilir ya da kısaltılabilir ki Mining kartların çoğunun ömrünün kısa olmasının birincil sebebi de sıcaklık kontrolü yapmadan mining yapmaları.
@Furkan17TR Bu arada konu ile alakasız olacak ama CS:GO konusunda rütbem Silver Elite olarak kalmış. Şu anda Nova 4'üm fakat birkaç ay önce Keleş'e çıktım. İkisinden biri olarak değiştirirseniz içim rahatlar. :D

Bazı miningciler çeşitli termal iyileştirmeler yapıyor ve kartları RAM vs tarafında mining yükü altında bizim oyun oynarken elde ettiğimiz sıcaklardan daha serin çalışıyor.

Bazı miningciler çeşitli termal iyileştirmeler yapıyor ve kartları RAM vs tarafında mining yükü altında bizim oyun oynarken elde ettiğimiz sıcaklardan daha serin çalışıyor.

Kartın güvenlik etiketini çıkarmak garanti dışı bırakıyor. Bu sefer de garantisiz bir karta dönüşüyor.

Adamin kamerasi hatali çekmiş. Adamın kendisi de diyor.
Mining yapilan ekran kartı rengi soluyor🤣

Şahsen kendim gördüm ETH kazan arkadaşım var ekran kartini alıp taktim CS:GO girdim ne zaman flash yesem ekranda mor çizgiler çıkıp kayboluyordu(7 ay mining yapıldı hâlâda yapıyor)
Şahsen kendim gördüm ETH kazan arkadaşım var ekran kartini alıp taktim CS:GO girdim ne zaman flash yesem ekranda mor çizgiler çıkıp kayboluyordu(7 ay mining yapıldı hâlâda yapıyor)

Ama OC yaptı ekran kartına belki bundan zarar görmüştür

Son düzenleme:
Fakat GPU'lar sıcaklık kontrolü ile ömrü uzatılabilir ya da kısaltılabilir ki Mining kartların çoğunun ömrünün kısa olmasının birincil sebebi de sıcaklık kontrolü yapmadan mining yapmaları.
@Furkan17TR Bu arada konu ile alakasız olacak ama CS:GO konusunda rütbem Silver Elite olarak kalmış. Şu anda Nova 4'üm fakat birkaç ay önce Keleş'e çıktım. İkisinden biri olarak değiştirirseniz içim rahatlar. :D
Ben CS:GO'yu unuttum ya. Birde konuyu duzenleyemiyorum. Konuyu raporlayın, moderasyon düzeltsin.

Kart 7/24 365 gün 6 saat %100 güçte türk vatandaşı gibi çalışmak için üretilmemiş, karttaki parçalar eskiyor. Telefonlarında yavaşlamasının sebebi eskimesi, içinden elektrik geçen her alet eskiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı