Mining yapılmış RX 3060 vs temiz RX 570

bazinga23

Hectopat
Bir arkadaşım 2-3 senedir mining yapıyordu elinde bir sürü ekran kartı var. 3060 1660S falan bende ise sorunsuz sıfır aldığım temiz RX 570 8 GB var. Arkadaşım bana hediye edebileceğini söyledi kartlardan birini. Acaba hangisi daha performanslı olur gerek var mı mining yapılmış karta?

Sağlık açısından yıpranma falan donanımsal eksiklik söz konusu değilse her türlü 3060 tokatlar geçer. Ki zaten miningten uzaklaşan kişiler buna ben de dahilim korkum ekran kartına donanımsal veya yazılımsal bir sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı çıkarmadığı sürece 5 FPS az da alsam o fiyata değer yani.

Isı sorunları ya da performans düşüşleri olmadıysa ve kartı hep yüksek sıcaklıkta kullanmadıysa ben rtx3060 diyorum rtx ve dlss teknolojisi için.

HEdiye demişsin ama işin içinde para yok ki zaten para olsa bile 3060 al. 3060 mining kartları şu an 5.500 ile 7 arasına buluyorsun sarı sitede herkes kafasına göre fiyat koymuş.

Mining çıkışlı kartlar eğer sahibi ilgileniyorsa normal bir karttan daha bakımlı oluyor esasen. Padleri değişmesi tozu alınması vs. derken. İdeal bir seçenek değil tabii ki ama öcüymüş gibi de kaçmamak lazım her durumda. 3060'ı değerlendirin derim ben. RX 570 miadı dolmuş bir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı