Mining yapınca RX 6700XT bilgisayar çok kasıyor

Anılcan Gül

Kilopat
Daha fazla  
Gigabyte RX 6700XT Gaming OC ekran kartı satın aldım. Ekran kartında beni rahatsız eden bir şey var ama tarif edemiyor ve tam somutlaştıramıyorum. Sadece ekran kartını yük altına soktuğum zaman bilgisayar çok kasıyor. Kimileri buna normal demişti, bu sefer farklı örnek ile sormak istiyorum. 1660 Ti ekran kartım ile mining denemiş ve bu işlem sırasında rahatça bilgisayar kullanmıştım. Ama şu anda RX 6700 XT kartım ile mining denediğim zaman bilgisayar çok kasıyor. Oyun oynamaya çalışmıyorum. Chrome penceresi bile açmak çok zor olabiliyor, bu normal mi bunu sormak istiyorum. Fikri olanlar lütfen yazabilir mi?

Mining yapmak amacım değil, GPU zorladığı için bu sefer farklı örnek üzerinden gitmek istedim.

Sistemim:
PSU: Seasonic focus 650W 80+ Gold.
Anakart: ASUS TUF Gaming Z490 - Plus Wi-Fi
İşlemci: i5 10600K.
Ekran kart: RX 6700 XT Gigabyte Gaming OC.
M.2 SSD: 500GB Samsung EVO.
Sıvı soğutma: Corsair H100 RGB Pro XT.
RAM: 8 GB+8 GB Corsair Vengeance DDR4 16 GB.
HDD: 1TB WD Blue 7200RPM.

Mining bilgisayarı çok yorar zaten. Mining yaparken hiçbir uygulamanın açık olmaması taraftarıyım.

Oyun nerysede Chrome kasması saçma. RTX 2060 ile mining yaptığım sırada yayın izliyorum YouTube takılıyorum herhangi kasma sorunu olmuyor.

Bende RX 570 8GB ile kazım yapıyorum böyle bir problem ile karşılaşmadım. Hadi oyun açmaması normalde chrome sekmesi ne alaka ki?

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tekrar söyleyeyim, mining yaparken tabi ki bilgisayarı zorluyor ve bunun farkındayım. Ama bazı arkadaşların söylediği gibi en azından tarayıcı açıp video bile izleyebiliyordum. Bu kart ile tarayıcı açmak ve youtube izlemek zaman zaman mümkün olmuyor. Hadi onu geçtim, az önce bir kaç fotoğraf aradım ve fotoğraflar arası geçiş yapmak çile gibiydi. Bir fotoğraftan diğerine geçmek ortalama 7-10 saniye gibi bir süre ile gerçekleşiyor ve mouse donuyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tekrar söyleyeyim, mining yaparken tabi ki bilgisayarı zorluyor ve bunun farkındayım. Ama bazı arkadaşların söylediği gibi en azından tarayıcı açıp video bile izleyebiliyordum. Bu kart ile tarayıcı açmak ve youtube izlemek zaman zaman mümkün olmuyor. Hadi onu geçtim, az önce bir kaç fotoğraf aradım ve fotoğraflar arası geçiş yapmak çile gibiydi. Bir fotoğraftan diğerine geçmek ortalama 7-10 saniye gibi bir süre ile gerçekleşiyor ve mouse donuyor.
Hocam buldunuz mu bir çözüm?

Geri
Yukarı