Miningciler 4 GB RX 6500 XT'ye de el uzatacak mı?

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba beyler, Her yer de yeni çıkacak RX 6500 XT'nin 4 GB olacağı yazıyor. Bu durum kart ile mining yapılamayacağına mı işaret ediyor? Bütün ümidim bu kartta.

Bildigim kadariyla ETH mining icin kullanilamiyor 4GB vram olan ekran kartlari DAG size 4gb uzeri oldugu icin. Diger alternatif coinler icin kullanilabiliyormus ama.

Son düzenleme:
RX 5500 XT 4 GB versiyonu bile 8000 TL üstüne satılıyorsa konu madencilikten ziyade yine kapış kapış gideceği yönündedir.

ETC madenciliği halen daha mevcut. Hatta şu anda Raven coine geçiş bile yapabilirler. Bu da yine 4 GB kartların tükeneceği anlamına gelir.
Şu an için daha kaç hashrate verdiği ile alakalı bir bilgi yok. Bilgi geldikten sonra eyvah diyebiliriz. Ama bence verimsiz bir kart olur bunlar. Ama 8000 TL'den satılması çok kötü.

Son düzenleme:
12 yıllık ekran kartları bile ikinci elde 500TL üzerinde kapış kapış gitmeye başladı, ülkede ekran kartı açlığı var. Birçok kişi bende dahil elindeki kartı miningcilere sattı ve arz talep oranı oyuncular pazarında muazzam derecede artmış durumda. Evde keyif olarak Sosyal'de RX550 ile kazım yapanları duydum ki farklı coinlerde amatör uğraşanlar 6500 'ede kesinlikle yönelir. Adamlar LHR kartları bile affetmedi düşük verimle kazıma devam ettiler.
Eğer ki AMD donanımsal olarak madenciliğin önüne geçebilir ve pazara birkaç milyon adet kart sokup piyasadaki arz talep ihtiyacını by-Pass edebilirse erişilebilir olur, aksi halde çok zor.

12 yıllık ekran kartları bile ikinci elde 500TL üzerinde kapış kapış gitmeye başladı, ülkede ekran kartı açlığı var. Birçok kişi bende dahil elindeki kartı miningcilere sattı ve arz talep oranı oyuncular pazarında muazzam derecede artmış durumda. Evde keyif olarak Sosyal'de RX550 ile kazım yapanları duydum ki farklı coinlerde amatör uğraşanlar 6500 'ede kesinlikle yönelir. Adamlar LHR kartları bile affetmedi düşük verimle kazıma devam ettiler.
Eğer ki AMD donanımsal olarak madenciliğin önüne geçebilir ve pazara birkaç milyon adet kart sokup piyasadaki arz talep ihtiyacını by-Pass edebilirse erişilebilir olur, aksi halde çok zor.

Mesela ben :). RX 550 ile ETC kazmaktayım. Ama 1 tane ile kazıyorum sadece.

ERC-20 blockchaini PoW sisteminden uzaklaşmadıkça oyuncunun işi zor.

RX570 4 GB ile bolca mining yapan ve hazır rig satan kişi mevcut yani 4 GB olması mining yapılması çokda engel değil gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı