Miningcilere kin kusma sebebiniz nedir?

Dostum adamlar stok geldiği gibi alıyorlar yaani sen halen daha mining yapan insanları savunuyorsun belli ki bir yakının vs. mining yapıyor.
Sapphire RX5500 XT Pulse 11295-01-20G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe mesela bu kart çok aşırı pahalı eskiden corona da var iken üstelik bu kartı maksimum 2000TL'ye alıyorduk şu an ise 4000TL yazık yaani.
Almasın mı hocam, siz ne yapacaksınız stok geldiğinde almayacak mısınız 😁

Mağazalar bir sınırlandırma getirse keşke herkes sadece 1 kart alabilse böylece miningcilerden kurtuluruz.

Kurtulmanın tek yolu var, madem bu kadar kart alıp, haksız kazanç elde edebiliyorlar, devlet buna bir sınırlandırma getirmeli ve vergi almalı. Haksız kazançtan başka bir şey değil bu.

1650'yle neyin kazısını yapıyorsun de hele bana. Bitcoin falan bırak 1650 anca kumdan kale yapar.

Niye onlarda stok yok o zaman.
İşte ben de bu şekilde düşünüyorum. 900 kişinin 1 kart alıp tüketmesiyle 30 kişinin 30 kart alıp tüketmesi arasında bir fark göremiyorum. Sonuç olarak bitiyor mu bitiyor. Sonuçta alan kişi boşa almıyor, oyuncu bir insan oyun amacıyla alıyorsa, mining yapan adam da mining için alıyor. Oyuncular için üretilmiyor ki ekran kartları sadece? Miningci adam sanki oyuncular ekran kartı almasın diye mi ekran kartı alıp piyasayı yükseltiyor? Yoo, 30-40 tane alıp para kasıyor.

Şu an 300 tane RTX 3070 gelse Türkiye'ye diyelim 6000 TL'ye eskisi gibi, miningciler hiç ellemeyecek diyelim. 1 haftada yine biter ki? Sonra ne olacak, yine stok kıtlığı.

Kimse de olmadığı için olabilir mi?

Son düzenleme:
Mağazalar bir sınırlandırma getirse keşke herkes sadece 1 kart alabilse böylece miningcilerden kurtuluruz.

Hepsinden alır.
1650'yle istesen de mining yapamazsın. 4 GB VRAM yetmez. Neden stok olmadığını 3-4 kere yazdım, bul da oku.

26 sayfayı da okudum hiçbiri doğru düzgün cevaplı değil ben 10000'lik bütçemle RTX2080'li sistem toplayamıyorumda 1660S mahkumum.

Yeni konular

Geri
Yukarı